در دیدار با رئیس حزب دموکراتیک لبنان

امیرعبداللهیان: ایران از راه حل سیاسی برای موضوع سوریه حمایت می‌کند

حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

طلال ارسالان، رئیس حزب دموکراتیک لبنان و رئیس طائفه دروزی‌های ارسلانی لبنان که به منظور رایزنی و انجام مشورت‌های سیاسی با مقامات کشورمان در راس هیاتی به تهران سفر کرده، با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیرامور خارجه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار دوطرف در خصوص تحولات منطقه خاورمیانه از جمله تحولات لبنان ، سوریه و فلسطین تبادل نظر نمودند.

در این دیدار رئیس حزب دموکراتیک لبنان ضمن تمجید از نقش و مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت و عدالت انسانی در جهان و منطقه افزود: یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران ارتباط نزدیک با تمام طوائف و گروههای سیاسی در منطقه به ویژه لبنان می‌باشد .

وی با اشاره به بحران سوریه تاکید کرد: گذشت زمان مواضع واقع بینانه جمهوری اسلامی در مورد مسئله سوریه را به اثبات رساند .

در این دیدار امیرعبداللهیان ضمن تشریح مواضع کشورمان در خصوص تحولات منطقه تاکید کرد: امنیت و ثبات و وحدت ملی در لبنان همواره از اصول ثابت و مورد اهتمام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی با اشاره به وجود رهبران حکیم و با تجربه در لبنان نسبت به آینده این کشور ابراز اطمینان کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه در خصوص مسئله سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی همواره از راه حل سیاسی و انجام گفت‌وگوهای سوری -سوری و عدم دخالت خارجی در امور داخلی این کشور و سایر کشورهای منطقه حمایت و نسبت به احترام به نظرات و انتخاب مردم منطقه برای برون رفت از بحران‌های موجود تاکید می‌نماید .

امیر طلال ارسلان در راس یک هیات عالیرتبه از حزب دموکراتیک لبنان به تهران سفر کرد و در طول اقامت خود در تهران با برخی از مقامات کشورمان دیدار نمود .

انتهای پیام

کد N94511