/کنفرانس مونیخ/

وزیر دفاع آمریکا: همکاری آمریکا و اروپا در قالب ناتو باید گسترش یابد

وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بر ضرورت گسترش همکاری واشنگتن و اتحادیه اروپا در قالب ناتو تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ بر ضرورت گسترش همکاری واشنگتن و اتحادیه اروپا در قالب ناتو تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ تاکید کرد: ما در وزارت دفاع و جان کری در وزارت خارجه آمریکا در طول یک سال گذشته تلاش کردیم تا توازنی میان برنامه‌های نظامی و دیپلماتیک آمریکا ایجاد کنیم به گونه‌ای که این دو هم‌پوشانی لازم را فراهم کنند.

وی ادامه داد: آمریکا و اتحادیه اروپا در قالب ناتو همکاری و شراکت بسیاری خوبی دارند و این مساله باید گسترش یابد.

چاک هاگل گفت: تهدیدها و خطرات زیادی پیشرو وجود دارد که نیازمند مدیریت درست و شراکت برای رویارویی با آن است که گسترش همکاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا می‌تواند در این بین سهم بسیار خوبی داشته باشد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: به نظر ما ناتو قوی‌ترین نهاد در جهت حمایت از امنیت در طول تاریخ بشریت بوده و این نهاد باید به برنامه‌های خود برای دفاع از صلح و ثبات در جهان ادامه دهد.

وی با اشاره به اقدامات ناتو در افغانستان گفت: فعالیت‌های بسیار خوبی در افغانستان داشتیم و توانستیم کمک های زیادی به مردم این کشور در جهت دستیابی به ثبات و آرامش ارائه کنیم.

انتهای پیام

کد N94437