رئیس حزب دموکراتیک لبنان:

گذشت زمان مواضع واقع بینانه ایران در مورد مسئله سوریه را به اثبات رساند

سیاست خارجی

رئیس حزب دموکراتیک لبنان با اشاره به بحران سوریه تاکید کرد: گذشت زمان مواضع واقع بینانه جمهوری اسلامی در مورد مسئله سوریه را به اثبات رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طلال ارسالان رئیس حزب دموکراتیک لبنان و رئیس طائفه دروزی های ارسلانی لبنان كه به منظور رایزنی و انجام مشورت هاي سياسي با مقامات كشورمان در راس هياتي به تهران سفر نموده، با حسين اميرعبداللهيان معاون عربي و آفريقا وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

در اين دیدار  دوطرف در خصوص تحولات منطقه خاورميانه  از جمله تحولات  لبنان ، سوريه و  فلسطين تبادل نظر کردند.

در این دیدار  رئیس حزب دموکراتیک لبنان ضمن تمجید از نقش و مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت و عدالت انسانی در جهان و منطقه، افزود: یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران ارتباط نزدیک با تمام طوائف و گروههای سیاسی در منطقه به ویژه لبنان است.

وی با اشاره به بحران سوریه  تاکید نمود گذشت زمان مواضع واقع بینانه  جمهوری اسلامی در مورد مسئله سوریه را به اثبات رساند  .

در اين ديدار امير عبد الهيان ضمن تشريح مواضع كشورمان در خصوص تحولات منطقه تاكيد کرد امنیت و ثبات و وحدت ملی در لبنان همواره از اصول ثابت و مورد اهتمام جمهوری اسلامی ايران بوده است.

وی با اشاره به وجود رهبران  حکیم و با تجربه در لبنان نسبت به آینده این کشور ابراز اطمینان کرد .

معاون عربی و آفریقا در خصوص مسئله سوریه  اظهار داشت جمهوری اسلامی  همواره از راه حل سياسي  و انجام گفتگوهای سوری -سوری و عدم دخالت خارجي درامور داخلی این کشور و سایر کشورهای منطقه  حمايت و نسبت به احترام به نظرات و انتخاب مردم منطقه براي برون رفت از بحران ها ی موجود تاكيد مي نمايد .

 امیر طلال ارسلان در راس یک هیات عالیرتبه از حزب دموکراتیک لبنان به تهران سفر کرد و در  طول اقامت خود در تهران با برخی از مقامات کشورمان دیدار کرد.