در دیدار فراکسیون روحانیون مجلس با برخی مراجع عظام مطرح شد

تقویت رابطه مجلس و دولت/افزایش امیدواری در مردم

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به دیدار هیأت رئیسه این فراکسیون با برخی از مراجع قم گفت که در این دیدار مراجع عظام ضمن تاکید بر رابطه مجلس و دولت به لزوم بالا بردن امیدواری در بین مردم اشاره کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در تشریح دیدار روز گذشته هیأت رئیسه فراکسیون روحانیون مجلس با برخی از مراجع قم گفت: هیأت رئیسه فراکسیون روحانیون روز گذشته با آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی و مصباح یزدی دیداری داشته و در آن گزارشی از وضعیت موجود و کارهای در دستور مجلس ارائه کردند.

وی افزود: در این دیدار اعضای فراکسیون روحانیون دغدغه فرهنگی و مسائل مربوط به اصولگرایی و طرفداران انقلاب را با مراجع در میان گذشتند و از رهنمودهای آنها استفاده کردند.

به گفته سبحانی‌نیا، این مراجع بر ضرورت حفظ وحدت نیروهای طرفدار انقلاب اسلامی تاکید داشته و بر لزوم آسیب‌شناسی و ضعف‌های گذشته و رفع و جبران آن و همچنین آمادگی برای کار و تلاش و هماهنگی نیروهای انقلاب در برنامه‌های آینده اشاره کردند.

سخنگوی فراکسیون روحانیون تلاش بر حفظ نظام و انقلاب و دستاوردهای انقلاب و آرمان‌های شهدا و امام خمینی(ره) را موارد مورد تاکید این مراجع برشمرد و گفت: مراجع عظام ضمن بیان دغدغه‌های فرهنگی بر لزوم توجه جدی به معیشت مردم، اشتغال و تورم و رفع مطالبات عمومی مردم تاکید داشتند.

وی افزود: در این جلسه موضوع تقویت رابطه مجلس و دولت و استفاده از این فرصت و هماهنگی‌ها برای حل مشکلات مردم و جامعه و بالا بردن امیدواری در بین مردم تاکید شد.

به گفته سبحانی‌نیا مراجع عظام تاکید کردند که با داشتن دید و نگاه جامع، موضوع مرزبندی‌های تصنعی کنار گذاشته شود و روی محورهای اساسی و هماهنگی‌های جدی برای رسیدن به وحدت ملی تاکید شود.

سخنگوی فراکسیون روحانیون همچنین گفت که در این جلسه مراجع عظام ضمن تذکر به صداوسیما درخصوص لزوم توجه به مسائل حوزه‌های علمیه و رهنمودهای علما، به انعکاس این نظرات در رسانه ملی تاکید کردند.

وی در پایان گفت که این فراکسیون در آینده دیدارهای دیگری با علما خواهد داشت تا از رهنمودهای ارزشمند آنها استفاده کند.

انتهای پیام

کد N94211