نماینده بجنورد:انقلاب اسلامی روح خودباوری را در مردم ایجاد کرد

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان و مانه سملقان و گرمه و جاجرم گفت:خوشه چینی اصلی انقلاب اسلامی با درایت امام خمینی(ره)صورت گرفت.

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان شمالی بیان کرد: کشور ایران 2500 سال زیر سلطه پادشاهی حکامی بود که به ملت تلقین کرده بودند که آقابالا سر می خواهند.

وی با اشاره به اینکه سلسله‌های مختلفی که آمده بودند و ذهن مردم را از استبدادگری پر کرده بودند و حتی شاهان برای سلطه از احساسات و باورهای مذهبی مردم استفاده می کردند، افزود: حرکت بزرگی در زمان مشروطه انجام شد که باعث تنویر فکر مردم گردید و مردم فهمیدند که حکومت غاصبی بر آنان حاکم است.

وی اظهار داشت:خوشه‌چینی اصلی با درایت امام خمینی(ره) صورت گرفت که اوج آن در نهضت سال 1332 شروع شد و ملت ایران نتیجه آن را در سال 57 برداشت کردند.

جعفری ادامه داد:هر چند که در زمان انقلاب کسانی بودند که باور نداشتند مشت در قابل درفش بایستد اما امام خمینی(ره) شعار پیروزی خون بر شمشیر را بیان کردند.

وی گفت:تا پیش از انقلاب دو ابرقدرت شرق و غرب مطرح بودند که ملت ها فکر می کردند یا باید تحت حمایت غرب و یا شرق باشند اما انقلاب اسلامی آمد و با شعار نه شرقی و نه غربی روح خود باوری را در مردم ایجاد کرد.

جعفری با بیان اینکه قرن ها در ذهن ها تلقین کرده بودند که دین نمی تواند قانون درست پیشرفت را در برداشته باشد، ادامه داد: اما پس از 35 سال که از انقلاب اسلامی می گذرد، می بینیم انقلاب اسلامی نه تنها با علم و توسعه مخالف نیست بلکه پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه بین المللی داشته است.

وی بیان کرد:این انقلاب اسلامی است که زمینه را برای پیشرفت بسیاری از افراد حتی افرادی که در دورترین نقطه روستایی زندگی می کنند، ایجاد کرده است.

جعفری با بیان اینکه پیشرفت در مسیر تکنولوژی زائیده خودباوری جمهوری اسلامی است، افزود: این خودباوری ملت ایران است که با ایجاد انقلاب اسلامی به آن رسیدند و با این خودباوری در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و در مسیر پیشرفت علمی گام برداشته اند.

انتهای پیام

کد N94204