با مصوبه مجلس؛

درآمد حاصل از فروش کالا و خدمات شرکت های دولتی به خزانه داری کل کشور واریز می شود

مجلس

نمایندگان مجلس مصوب کردند تمامی درآمدهای حاصل از فروش کالا و خدمات شرکت های دولتی به استثنای بانک ها و بیمه های دولتی به حساب خزانه داری کل کشور واریز شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس در ادامه بررسی بخش درآمدی بودجه مقرر کردند، برای خصوصی سازی بنگاه ها ،مجمع عمومی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارائی و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تشکیل شود که این مجامع عمومی در این شرکت ها موظف به انتقال سهام فروخته شده به خریداران حداکثر ظرف یک ماه هستند. علاوه بر این مقرر شد از زمان واگذاری، شرکت های مصوب مشمول مقررات حاکم بر شرکت های دولتی نیستند و در پرداخت مالیات عملکرد سال گذشته طبق مقررات مربوط عمل نمایند.

به منظور نظارت بیشتر بر فروش اموال و دارائی های غیر جاری و اخذ تسهیلات توسط بنگاه های در حال واگذاری اسامی این بنگاه ها از روی سازمان خصوصی سازی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود.

به گزارش مهر نمایندگان مجلس در ادامه بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه 93 مقرر کردند تمامی درآمدهای حاصل از فروش کالا و خدمات شرکتهای دولتی مدیریت خدمات کشوری به حساب های معرفی شده از سوی خزانه داری کل کشور واریز شود.

بر این اساس مقرر شد کلیه شرکت های دولتی مدیریت خدمات کشوری مصوب 8 مهرماه سال 86 و همچنین شرکت های دولتی، قانون اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به استثنای بانک ها و بیمه های دولتی مشمول مقررات قانون محاسبات عمومی کشور می باشند و تمامی درآمدهای حلاصل از فروش کالا و خدمات آنها به حساب های معرفی شده از سوی خزانه داری کل کشور واریز می شود.

وکلای ملت همچنین موظف کردند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و خزانه داری کل کشور از طریق بانک های عامل نسبت به بستن حساب هایی که برخلاف این رویه قانونی افتتاح شده اند اقدام نمایند.