اوباما: المپیک سوچی روسیه "امن" است

سیاسی

رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام اینکه بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه امن خواهد بود، هشدار داد که همواره خطر بروز یک حمله تروریستی وجود دارد.

رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام اینکه بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه امن خواهد بود، هشدار داد که همواره خطر بروز یک حمله تروریستی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: واشنگتن احساس خوبی درباره تدابیر امنیتی در جریان این بازی‌ها در روسیه و از جانب دولت مسکو دارد. آمریکایی‌ها قصد دارند در این بازی‌ها شرکت کنند.

وی گفت: من به آنها گفتم که معتقدم سوچی امن است اما همواره خطر بروز حمله تروریستی در چنین اجتماعات بزرگ بین‌المللی وجود دارد. مقام‌های روسی متوجه خطرات هستند. روسها می‌دانند تهدیدهای بالقوه وجود دارد ما با آنها همکاری می‌کنیم.

اظهارات اوباما در پی هشدارها از سوی برخی از قانونگذاران برجسته آمریکایی مطرح شد که خطر بروز حملات در این بازی‌ها را برجسته کرده و از این امر شکایت داشتند که روس‌ها اطلاعات موجود را با آمریکایی‌ها به شراکت نمی‌گذارند.

برخی از این قانونگذاران نیز گفتند که به اعضای خانواده و نزدیکان خود توصیه کردند در این بازی‌ها که هفتم تا بیست و سوم فوریه 2014 برگزار می‌شود، شرکت نکنند.

جیمز کلاپر، رئیس اطلاعات ملی آمریکا پیشتر گفته بود که گزارش‌هایی درباره تهدیدهای مرتبط با بازی‌های سوچی وجود دارد که البته غیرعادی نیست.

اما اوباما گفت: ما به هیچ‌وجه دلسرد نمی‌شویم و آمریکایی‌ها می‌توانند در این رویداد شگفت‌انگیز شرکت کنند. در چنین بازی بزرگی، همواره خطراتی وجود دارد. همانطور که ما در آمریکا شاهد انفجار در ماراتن بوستون بودیم.

انتهای پیام

کد N93805