الجعفری: هدف اصلی مخالفان در ژنو، قبضه قدرت بود

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل طی سخنانی اعلام کرد: ما در مذاکرات ژنو صادقانه و با خلوص نیت پیش رفتیم اما مخالفان تنها آنچه را که به آن‌ها دیکته شده بود می‌گفتند و نمی‌توانستند واکنش خوبی را از خود بروز دهند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل طی سخنانی اعلام کرد: ما در مذاکرات ژنو صادقانه و با خلوص نیت پیش رفتیم اما مخالفان تنها آنچه را که به آن‌ها دیکته شده بود می‌گفتند و نمی‌توانستند واکنش خوبی را از خود بروز دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنرانی در مقر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد: این مردم سوریه هستند که آینده کشورشان را تعیین می‌کنند در حالی که رهبران ائتلاف موسوم به مخالفان در خیالات واهی خود گمان می‌کردند برای تحویل گرفتن قدرت به ژنو آمده‌اند.

الجعفری تصریح کرد: ما خواهان هیاتی که تحت نفوذ و کنترل آمریکا، ترکیه و فرانسه هستند نیستیم بلکه خواهان شهروندان سوری با اصالت و شریفی هستیم که پشت میز مذاکره بنشینند و با هم مساله آینده سوریه را بررسی کرده و با درایت و تیزبینی به دور از هرگونه خیانت و خوش خدمتی در این خصوص بحث و مذاکره کنیم. مردمی که با آگاهی سرمیز مذاکره بنشینند و مذاکرات را با آگاهی و بدون رفتارهای گزینشی دنبال کنند.

وی اظهار داشت: ما با صداقت تمام و با خلوص نیت سر میز مذاکره آمده‌ایم و این در حالی است که "مخالفان" تنها براساس آنچه که به آن‌ها دیکته شده بود سخن می‌گفتند و اگر اندکی از این مساله خارج می‌شدند دست و پای خود را گم کرده و نمی‌توانستند واکنش مثبت و مناسبی نشان دهند.

نماینده سوریه در سازمان ملل عنوان داشت: در حالی که هیات ائتلاف مخالفان در طول هشت روز برگزاری نشست ژنو 2 تمام تلاش خود را تنها در راستای بررسی چگونگی به دست گرفتن قدرت به کار بسته و تمام هم و غمش این بود که براساس تعلیمات رهبران اصلی خود در این خصوص سخن بگویند، هیات مذاکره کننده سوریه سعی داشت صدای مردم سوریه را که در میان این همه جنجال گم شده به گوش همه برساند.

وی همچنین اعلام کرد که هیات مخالفان سوریه در جلسات پایانی در روزهای پنج شنبه و جمعه دچار اختلافات داخلی شده و خودشان نیز حرف یکدیگر را قبول نداشتند.

الجعفری با اشاره به تجمع طرفداران نظام سوریه در ژنو گفت: سوریه یک کشور قدیمی و اصیل است که در آن خردهای آگاه و مردان بزرگ مسئولیت‌ها را برعهده دارند.

وی در پایان ضمن دعوت از مردم سوریه برای حفظ وحدت گفت: اتحاد و کار دسته جمعی ما را به هدفمان می‌رساند.

انتهای پیام

کد N93799