استقبال سران "سلاک" از توافق ایران و گروه 1+5 در موضوع هسته‌ای

سیاسی

جامعه کشورهای آمریکایی لاتین و حوزه دریای کارائیب(سلاک)، در پایان نشست دو روزه سران خود که با حضور 33 کشور آمریکای لاتین و کارائیب برگزار شد در بیانیه خود ازتوافق ایران و گروه 1+5 در موضوع هسته‌ای استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این نشست 28 و 29 ژانویه 2014 در هاوانا برگزار و بیانیه‌ای به عنوان سند پایانی این اجلاس به تصویب اعضا رسید که یکی از بندهای این سند به موضوع برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و گروه 1+5 اختصاص یافته است.

در این بیانیه آمده است:

با رضایتمندی از توافق اولیه میان ایران و گروه 1+5 در ژنو بر سر برنامه هسته ای ایران، استقبال می‌کنیم. توافقی که نشان می‌دهد گفت‌وگو و مذاکره راه‌های پایان بخشیدن به اختلافات میان دولت‌ها است. همچنین امیدواری خود را نسبت به این که در آینده به راه حلی پایدار و عادلانه برای این موضوع برسد، ابراز می داریم.

همان گونه که بر حقوق مسلم تمامی دولتهای عضو ان. پی. تی برای توسعه، تحقیق، تولید و استفاده از انرژی هسته ای با مقاصد صلح آمیز بدون هیچ‌گونه تبعیضی همراه با خلع سلاح و عدم اشاعه به عنوان دو ستون اصلی قرارداد منع گسترش تسلیحات هسته ای ان. پی. تی " که همه اعضای سلاک عضو آن هستند، تاکید کرده و آن را به تصویب می رسانیم.

انتهای پیام

کد N93794