قاضی‌پور در تذکری آئین‌نامه‌ای؛

واگذاری کل معادن خیانت به نسل‌های آینده است

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان قاضی‌پور خطاب به وی گفت: ما دستور خواهیم داد که یک آتش نشانی مخصوص شمادر اینجا تعبیه کنند و در نتیجه شما خیلی نگران جان خود نباشید.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری کل معادن خیانت به ملت و نسلهای بعدی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی‌پور در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۳ کل کشور در اخطاری در مخالفت با پیشنهاد کمیسیون اقتصادی در رابطه با بند الف تبصره ۳ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۳ گفت: براین اساس وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است از طریق سازمان خصوصی سازی کلیه سهام، سهم الشرکه، حق تقدم ناشی از سهام و سهم الشرکه و مدیریت دولت در بنگاههای گروه‌های ۱ و ۲ ماده ۲ قانون مذکور مانند حوزه خلیج فارش و کلیه معادن در حال بهره برداری و غیر فعال و باطله‌ها ی قابل فروش موجود در معادن متعلق به دولت و سازمانهای دولتی از جمله سازمان توسعه و نو سازی معادن وصنایع معدنی ایران و شرکتهای تابعه وابسته به آن به متقاضیان بخشهای غیر دولتی، خصوصی یا تعاونی با اولویت تعاونی واگذار و منابع حاصل را به ردیف شماره ۳۱۰۵۰۲ جدول شماره ۵ این قانون و اگذار نماید.

وی ادامه داد: براساس اصل ۴۴ و ۴۵ قانون اساسی اینجا بحث چند صد میلیون تومان واگذاری است و قاعدتا خلاف اصل ۴۴ و ۴۵ است و واگذاری کل معادن خیانت به ملت و نسلهای بعدی است.

وی همچنین با بیان اینکه این وطن فروشی است یا ایجاد اشتغال، بار دیگر با تاکید براینکه این پیشنهاد خلاف اصل ۴۵ قانون اساسی است، تصریح کرد: شما در عرض یک سال نمی‌توانید کل معادن را واگذار کنید.

قاضی‌پور همچنین در تذکر دیگری گفت: ما با این قسمت پیشنهادی چون در آن دلار و رانت هست موافق نیستیم و تقاضا دارم به حذف این پیشنهاد رای دهید تا کلیه معادن فعال و غیر فعال یکساله واگذار نشود.

نماینده مردم ارومیه همزمان با ورود علی لاریجانی به صحن علنی مجلس ضمن خوش آمدگویی به وی در تذکری آیین نامه‌ای خطاب به لاریجانی گفت: من در خصوص فضای داخلی صحن و اضافه کردن اتاقکهایی به حواشی صحن تذکری آیین نامه‌ای دارم.

وی در ادامه خطاب به لاریجانی افزود: کسی که طراحی اولیه صحن را انجام داده آدم عاقلی بوده است؛ چرا که با این تغییر در فضای داخلی صحن و نحوه چیدمان گلدان‌ها چنانچه اتفاقی غیر مترقبه همچون آتش سوزی در صحن اتفاق بیافتد نمایندگان امکان فرار ندارند و زیر دست و پا له می‌شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان قاضی‌پور خطاب به وی گفت: ما دستور خواهیم داد که یک آتش نشانی مخصوص شمادر اینجا تعبیه کنند و در نتیجه شما خیلی نگران جان خود نباشید.

قاضی‌پور در جواب لاریجانی گفت: آقای لاریجانی من شمار ا دوست دارم و اگر شما آتش گرفتید من شما را خاموش می‌کنم.

کد N93549