عضو سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار:

با اولویت دادن منافع ملی به منافع حزبی، گفتمان دوستی حاصل می‌شود

دانشجويي,حزب اسلامي كار

یک عضو سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت: رواج گفتمان دوستی در بین سیاسیون کشور، سبب ترویج آن در طبقات دیگر جامعه نیز خواهد شد و بسیاری از اصلاحاتی که همگان انتظار آن را دارند، با تحول رفتار عامه جامعه به "نوع‌دوستی" به وقوع خواهد پیوست.

کیوان خاجوئی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: دوستی، حاصل اشتراکات است. وقتی ما در یک مملکت با اشتراکات فرهنگی بسیار و نیز منافع ملی واحد زندگی می‌کنیم، خود به خود باید به این دوستی رسیده باشم و اگر نرسیده‌ایم، بدلیل این است که در بین سیاست‌ورزان دو طیف اصلی در کشور، کسانی هستند که منافع فردی یا حزبی را بر منافع ملی مقدم می‌شمارند.

وی ادامه داد: با اولویت دادن منافع ملی به منافع حزبی در عرصه ملی و رجحان منافع حزبی به منافع فردی در عرصه حزبی، گفتمان دوستی و آشتی حاصل می‌شود و در غیر این صورت مملکت به سمت تشتت و تفرقه بیشتر پیش خواهد رفت که مطمئناً خواست دلسوزان این ملک و ملت نیست.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "عرصه فرهنگ بیش از حوزه سیاست در رواج گفتمان دوستی اثر دارد"، افزود: تجربه نشان داده است که مردم از روشنفکران، دانشگاهیان و ستارگان عرصه علم و ادب و هنر بیشتر پیروی می‌کنند تا سیاستمداران کهنه‌کار که تن به چرخش طبیعی نخبگان در عرصه سیاست نمی‌دهند.

انتهای پیام

کد N93122