پس از ملاقات ظریف و اشتون اعلام شد: دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5، 29 بهمن در وین

سیاسی

وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه پنجاهمین کنفرانس امنیتی مونیخ در حال گفت‌وگو درباره دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 هستند و به احتمال زیاد دور بعدی این مذاکرات در وین برگزار خواهد شد.

ایران و 1+5 دور جدید مذاکرات خود را برای انجام گام نهایی مربوط به توافق ژنو 29 بهمن ماه در وین آغاز می کنند.

محمد جواد ظریف و کترین اشتون، امشب در مونیخ توافق کردند دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 را برای انجام گام نهایی 29 بهمن تا اول اسفند ماه (18 تا 20 فوریه) در وین آغاز کنند.

دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 که در آن موضوعات اساسی بین ایران و 1+5 وجود دارد و باید برای آنها تعیین تکلیف شود با حضور کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و معاونان سیاسی شش کشور برگزار می شود.

ایران تاکید دارد که در پایان مذاکرات مربوط به گام نهایی تمام تحریم‌های یک جانبه و بین المللی که مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده است باید لغو و پرونده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی عادی و از شورای امنیت خارج شود.

رآکتور آب سنگین اراک یکی از موضوعات اساسی در مذاکرات گام نهایی ایران و 1+5 در وین خواهد بود.

ایران اعلام کرده است که این رآکتور نتیجه تلاش 30 ساله متخصصان ایرانی بدون هیچ‌گونه کمک خارجی است و به آسانی و حتی به سختی آن را از دست نخواهد داد.

/2727

کد N93054