روسیه بر لزوم همکاری با آمریکا برای حمایت از مذاکرات سوری تأکید کرد

آمریکا,مذاکرات سوری

مسکو- ایرنا- ˈآلکسی بورودافکینˈ نماینده روسیه در سازمان های های تابعه سازمان ملل متحد در ژنو خواستار همکاری با آمریکا برای حمایت از مذاکرات سوری شد.

به گزارش ایرنا، بورودافکین روز جمعه در گفت وگو با ایتارتاس اظهار داشت: بر این باوریم که با همکاری روسیه و آمریکا می توان آهنگ پیشرفت مذاکرات سوری را حفظ کرد.

بورودافکین که سرپرستی هیأت روسیه در رایزنی های فنی در چارچوب کنفرانس ژنو2 را برعهده داشت از سطح همکاری های کشورش با هیأت آمریکایی و اخضر ابراهیمی نماینده دبیر کل سازمان ملل در سوریه ابراز خرسندی کرد.

وی در باره مذاکرات در باره مسأله سوریه و همکاری کشورش با آمریکا و سازمان ملل گفت: با تلاش های مشترک بارها توانستیم هیأت های شرکت کننده را از اقدامات نسنجیده برحذر داریم و موفق شدیم مشکلات فنی و سیاسی را برطرف کنیم.

مقام روس افزود: با مشارکت شرکای آمریکایی می توانیم آهنگ مذاکرات سوری را برای دستیابی به نتیجه نهایی در سطح مطلوب حفظ کنیم.

نماینده روسیه در سازمان های های تابعه سازمان ملل در ژنو در مورد تاریخ دور دوم مذاکرات سوری گفت: طرف های سوری به اخضر ابراهیمی اطمینان دادند که روز دهم ماه فوریه آینده برای ادامه مذاکرات به سوییس خواهند آمد.

اروپام/2242**518**1504
کد N93037