دیدار وزیران امور خارجه ایران و اوکراین در حاشیه نشست امنیتی مونیخ

ایران,نشست مونیخ

برلین - ایرنا - ˈلئونید کوچارا ˈ وزیر امورخارجه اوکراین بعد از ظهر جمعه و در حاشیه نخستین روز از برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد.

به گزارش ایرنا در این دیدار که در محل اقامت محمد جواد ظریف در هتل بایریشه هوف مونیخ انجام شد، لئونید کوچارا، وزیر امورخارجه اوکراین با حمایت از توافق هسته ای ژنو بین گروه 1+5 و ایران، بر لزوم لغو تحریم های بین المللی علیه ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین همچنین در این دیدار استفاده از فناوری هسته ای را حق قانونی ایران دانست و ابراز امیدواری کرد با ادامه مذاکرات در آینده، توافق نهایی در موضوع هسته ای حاصل شود.

کوچارا در ادامه با تشریح آخرین وضعیت روابط دو جانبه تهران - کی یف و همکاری های دو کشور خاطرنشان کرد: اوکراین تمایل قطعی برای داشتن روابط گسترده و در چارچوب منافع دو کشور با ایران داشته و برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در آینده نزدیک آمادگی کامل دارد.

وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار بر آمادگی تهران بر گسترش روابط با اوکراین در همه زمینه ها تاکید کرد.

ظریف در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات و همکاری های دو کشور بر ضرورت بهره گیری از تمامی ظرفیت های روابط اعم از همکاری های اقتصادی، سیاسی و کشاورزی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت های ایجاد شده برای همکاری ها پس از توافق جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 درخصوص مسائل هسته ای فرصت مناسبی برای تحرک بخشی بیشتر به روابط دو جانبه فراهم کرده است.

در این دیدار همچنین دو طرف درخصوص آخرین تحولات اوکراین و همچنین تحولات منطقه ای از جمله سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

اروپام** 1701** 1552
کد N93025