پاناما 32 خدمه کشتی حامل مهمات کره شمالی را آزاد کرد

پاناما,کره شمالی

مادرید- ایرنا- دادستان عمومی پاناما اعلام کرد که این کشور روز پنجشنبه 32 خدمه یک کشتی باری کره شمالی که از سال گذشته میلادی به دلیل قاچاق سلاح در بازداشت بسر می بردند را آزاد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، ˈآنا بلفونˈ ضمن اعلام این خبر ادامه داد که کاپیتان کشتی ˈچونگ چون گانگˈ و دو افسر دیگری که در این کشتی بودند همچنان در بازداشت به سر خواهند برد تا که نسبت به اتهامات قاچاق سلاح در دادگاه پاسخ بدهند.

مقامات پانامایی در ماه ژوییه سال 2013 میلادی پس از اینکه در کنار 10 هزار تن شکر، دو کانتینر حامل مهمات و اسلحه که قصد عبور از کانال پاناما داشت را کشف کردند، این کشتی را توقیف و خدمه کشتی را بازداشت کردند.

در این راستا، مقامات در این کانتینرها دو هواپیما و 15 موتور میگ افزون بر سیستم های پدافند هوایی، سیستم های پرتاب موشک و مقدار زیادی مواد منفجره که مالکیت آن را به کوبا نسبت داده بودند، کشف کردند.

برای اینکه مقامات کره شمالی بتوانند این کشتی را با خود ببرند باید جریمه ای که مبلغ آن به یک میلیون دلار می رسد را پرداخت کنند.

ˈریکاردو مارتینلیˈ رییس جمهوری پاناما در زمان بازداشت خدمه کشتی گفته بود: قاچاق اسلحه ممنوع است زیرا کانال پاناما یک کانال صلح است نه کانال جنگ و ما این کشتی را برای ادامه تحقیقات عمیق تر توقیف کردیم.

اروپام**1234**1504
کد N92974