معاونان وزرای خارجه ایران و اسپانیا بر گسترش مناسبات دوجانبه تأکید کردند

اسپانیا,ایران

مادرید- ایرنا- ˈمهدی دانش یزدیˈ معاون وزیر امور خارجه ایران و ˈگنزالو د بنیتوˈ همتای اسپانیایی وی در دیداری، با توجه به تحولات اخیر ایجاد شده در روابط دو کشور، تمایل و علاقه مقامات دو کشور برای گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف را مورد تأکید قرار دادند.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با تشریح ابعاد مختلف سیاست خارجی دولت یازدهم، اراده مسؤولان جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همه جانبه مناسبات با کشورها از جمله اسپانیا را مورد تأکید قرار داد.

وی در این ارتباط ضمن اشاره به تاریخچه روابط دو کشور، مناسبات تهران و مادرید را در ط ول سالهای متمادی فاقد هرگونه مشکل ذکر و تأکید کرد: باید از این نقاط قوت برای تقویت هرچه بیشتر تعاملات بین دو ملت و کشور، بهره برداری مطلوب صورت گیرد.

دانش یزدی همچنین به مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 و توافقات هسته ای اخیر اشاره و تصریح ساخت: لازمه موفقیت هر نوع توافق بین المللی، با پایبندی کامل طرفین بر انجام تعهدات صورت گرفته و پرهیز از هرگونه اظهارات خلاف واقع است.

معاون وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران در مسیر این توافق، جدی است و انتظار دارد طرفهای مقابل نیز در عمل در جهت عمل به تعهدات خود تلاش کنند.

ˈگنزالو د بنیتوˈ معاون وزیر خارجه اسپانیا نیز از سوی خود ضمن ابراز خرسندی از توافقات هسته ای اخیر و با تأکید بر عزم و اراده کشورش برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف، اظهار داشت: اسپانیا تلاش دارد علاوه بر انجام اقدامات عملی در تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران، در جهت تحکیم مناسبات اتحادیه اروپا با ایران نیز نقش مثبتی ایفا کند.

در این دیدار طرفین، تحرکات صورت گرفته در مناسبات دو کشور و از جمله دیدار ˈماریانو راخویˈ نخست وزیر اسپانیا با ˈحسن روحانیˈ رییس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک و همچنین سفر اخیر ˈمحمدعلی نجفیˈ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشورمان از اسپانیا را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کردند که این روند با تداوم سفرها و دیدارهای آتی مقامات عالی رتبه دو کشور شتاب بیشتری پیدا کند.

اروپام**1234**1504
کد N92905