سید حسن خمینی: دفاع از مظلوم جزء فرهنگ ایرانی است

سید حسن خمینی,حسن حبیبی

سید حسن خمینی به همراه برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی از موزه و بنیاد فرهنگی امیرکبیر رونمایی کرد.

پس از پایان نخستین مراسم سالگرد مرحوم حسن حبیبی در بنیاد فرهنگی امیرکبیر، از موزه گنجینه اهدایی و مجموعه کتابخانه آن مرحوم رونمایی شد.

سید حسن خمینی به همراه قالیباف و برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی از این موزه رونمایی کرد.سیدحسن خمینی تولیت آستان امام خمینی(ره) در مراسم بزرگداشت مرحوم حسن حبیبی که عصر امروز جمعه در بنیاد امیرکبیر برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم حبیبی یکی از ویژگی‌های آن مرحوم را تجمیع ایران و اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: حسن حبیبی به ایران علاقه‌مند بود اما ایرانی بودن را از تقید به اعتقادات مذهبی خود جدا نکرد.

حسن خمینی با بیان اینکه ایران آب و خاک یا منافع اقتصادی نیست بلکه ایران جایی است که فرهنگ ایرانی در آن است، افزود: بر همین اساس دفاع از آرمان فلسطین دفاع از ایرانیت ما است چراکه دفاع از مظلوم جزو دفاع از فرهنگ ایرانی است.

تولیت آستان امام خمینی (ره) با بیان اینکه فرهنگ ایرانی امروز هویت ما را ساخته است، افزود: انقلاب اسلامی در واقع نه به کسانی بود که در مقابل فرهنگ ایرانی و اندیشه دینی ایستاده بودند چراکه 1400 سال است که عشق به اهل بیت بخشی از فرهنگ ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: حسن حبیبی یک ایرانی ایراندوست و دلباخته ایران بود البته نه دلباخته این آسمان و خاک و این امور همه‌جای دیگر هم هست لذا چیزی که قابلیت عشق‌ورزی دارد فرهنگ ایرانی است.

 

/2727

 

کد N92731