دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل جوان تبیین شود

نمازجمعه

بوشهر- ایرنا - امام جمعه موقت بوشهرگفت: دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی برای نسل جوان و کسانی که سال های ابتدایی پیروزی انقلاب را به یاد ندارند در دهه فجرتشریح و تبیین شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نمازجمعه این هفته بوشهر افزود: جوانان باید بدانند که چه نعمت گرانبهایی به دست آنان رسیده و این نعمت با چه قیمتی به دست آمده است.

وی اضافه کرد: همه حوادث قبل و پس از پیروزی انقلاب از خون های ریخته شده، شکنجه ها، زندان ها و تبعیدها باید برای ملت یادآوری شود.

دشتی بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ایران اسلامی تنها کشوری است که در دنیا در مقابل ظلم ایستاده است.

وی یادآورشد: این ملت هیچ ظلمی را تحمل نکرده است و ظلم و استکبار ستیزی در شعارهای قبل و پس از پیروزی انقلاب آشکارا مشاهده می شود.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: نظام اسلامی در عرصه های مختلف پیشرفت های خوبی داشته است و شعار ˈما می توانیمˈ یکی از هدیه های انقلاب است.

دشتی اضافه کرد: ایران اسلامی با وجود همه کارشکنی ها و تحریم ها در مسایل علمی، اقتصادی و سیاسی پیشرفت های مهم داشته است و هرچند در گذشته از بسیاری از کشورها در زمینه های مختلف عقب بودیم ولی هم اکنون سرعت پیشرفت ما از سرعت بسیاری از آن ها بیشتر است.

وی تصریح کرد: درکنار معرفی دستاوردهای انقلاب به نسل جوان باید به تهدیدها و آسیب های درونی و بیرونی نظام نیز توجه داشته باشیم.

دشتی بیان کرد: بزرگترین تهدید بیرونی این انقلاب که از سوی استکبار متوجه آن است، معرفی اسلام انحرافی به جای اسلام اصیل است.

وی افزود: ملت ما در مقابل تهاجم نظامی و تحریم اقتصادی مقاومت کرده است و آن ها با جدیدترین شگرد خود یعنی اسلام انحرافی به میدان آمده اند و با این روش قصد مقابله با اسلام انقلابی را دارند.

امام جمعه موقت بوشهر اظهارکرد: وظیفه رسانه ها و مبلغان در مقابله با این موضوع بسیار سنگین است.

وی اضافه کرد: بزرگترین مشکل و آسیب دورنی جامعه نیز قانونمند نبودن نظام مدیریتی جامعه است که دولت و مجلس باید برای آن فکری کنند.

دشتی گفت: مدیران باید با حساب و کتاب انتخاب شوند و انگیزه، علاقه، علم و تخصص باید در انتصاب ها مورد توجه قرارگیرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر قانونمند شدن نظام مدیریتی، ثبات مدیریتی نیز باید حاکم شود تا تغییر مداوم مدیران به وظیفه دستگاه ها آسیب وارد نکند.

دشتی گفت: تغییر مداوم مدیران و سیاست ها از رشد، توسعه و پیشرفت کشور جلوگیری می کند. ک/2

632/539/ 1495
کد N92725