امام جمعه موقت رشت:

عدم‌حضور ایران در مذاکرات ژنو 2 عامل شکست بود

سیاسی

امام‌جمعه موقت رشت ضمن اشاره به فداکاری و ایثار مردم در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، بهمن را به عنوان ماه سرنوشت‌ساز ملت برشمرد و آن را یادآور مقابله با استبداد داخلی و خارجی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان،حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل‌ پوررضا، امام‌جمعه موقت رشت در خطبه‌های نمازجمعه امروز ضمن تاکید بر لزوم غلبه انسان بر میل‌های درونی، تقوی را عاملی اساسی برای تحقق این مهم برشمرد.

پوررضا استفاده درست و بجا از میل‌های درونی‌ را تقوا دانست و خاطرنشان کرد: میل به کسب رتبه و مقام همواره در انسان وجود داشته که لازم است انسان بوسیله تقوا با آن مقابله کند.

وی ضمن اشاره به ناظربودن امام زمان (عج) بر زندگی و اعمال مسلمانان تصریح‌کرد: قرآن‌کریم نیز ائمه(ع) را ناظر اعمال انسان دانسته است.

امام‌جمعه موقت رشت ضمن تاکید بر خدامحوری، تقوامحوری و رعایت حیا و پاکی، بر لزوم شناختن و عمل‌کردن به راه ائمه (ع) تاکید کرد.

وی نمازجمعه را از جمله مهمترین ثمرات انقلاب اسلامی کشور برشمرد و اظهارکرد: انقلاب اسلامی با زنده‌کردن نمازجمعه، ذکر الهی را به عنوان هدف اصلی نمازجمعه در بین همگان نهادینه ساخت.

پوررضا ضمن اشاره به فداکاری و ایثار مردم در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، بهمن را به عنوان ماه سرنوشت ساز ملت برشمرد و آن را یادآور مقابله با استبداد داخلی و خارجی عنوان کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان عاملی ریشه‌دار در اعماق وجود ملت ایران، یک کودتا نبود بلکه حرکتی عظیم و برگرفته از حرکت انبیا(ع) بود.

وی ضمن اشاره به حضور مردم در دکترین حرکت امام‌خمینی (ره) تصریح‌کرد: قانون‌گرایی در دکترین حرکت امام (ره) از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود.

پوررضا، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را دکترین حرکت امام (ره) عنوان کرد و بر لزوم تبیین دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی در جامعه مطابق با دکترین امام (ره) تاکید کرد.

وی همچنین به بررسی بودجه سال 93 در مجلس نیز اشاره و اظهار کرد: مسئولان باید ضمن همدلی در انجام بررسی‌های بودجه، بر وضعیت زندگی اقشار ضعیف جامعه نیز توجه ویژه داشته باشند.

وی رسیدگی به امور معیشتی اقشار ضعیف را از جمله تاکیدات مهم امام‌خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب برشمرد و تصریح‌کرد: بار عظیم انقلاب اسلامی بر دوش مردم بود و اکنون نیز شایسته است تا به دقت زندگی مردم مستضعف را مورد توجه قرار داد.

خطیب جمعه امروز رشت همچنین با اشاره به تدوین سند اصلاح دانشگاه‌ها از سوی دولت، این مهم را حرکتی مثبت برشمرد و ضمن اشاره به چهاربخش اجرایی این سند خاطرنشان کرد: نباید دانشگاه‌ها را به حاشیه برد. هدف دانشگاه علم آموزی و تولید علم است که این هدف مهم از اهداف والای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم نگاه جامع به مسائل اقتصادی کشور افزود: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، نگاه مسئولان به اقتصاد باید نگاه اقتصادی باشد نه نگاه سیاسی.

وی ادامه داد: در اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، انتظار می‌رفت تا حضور مسئولان اقتصادی دولت چشمگیرتر از حضور مسئولان سیاسی باشد که این مهم نشان می‌دهد که باید به مقوله اقتصاد توجه جدی داشته باشیم.

پوررضا مشکلات موجود در مدیریت کشاورزی را نیز مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: مردم و کشاورزان گیلانی حق دارند که پیشرفت خود را در کشاورزی پیگیری کنند.

وی سوء مدیریت را از جمله مشکلات بخش کشاورزی استان دانست و بر رفع مشکلات موجود در این زمینه تاکید کرد.

خطیب جمعه امروز رشت همچنین عدم حضور ایران در مذاکرات ژنو 2 را عامل شکست این مذاکرات برشمرد و خاطرنشان کرد: آمریکا در این مذاکرات تنها منافع خود و رژیم صهیونیستی را در نظر گرفت اما دشمنان ما نمی‌دانند که راه ظالمان عاقبت خوشی نخواهد داشت.

وی ضمن اشاره به سرمای هوا و کمبود منابع انرژی، بر لزوم صرفه‌جویی هرچه بیشتر مردم در این فصل تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N92656