امام جمعه موقت کرمانشاه:انقلاب اسلامی دست اجانب را از کشورمان کوتاه کرد

نماز جمعه

کرمانشاه - ایرنا - امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: انقلاب اسلامی ما انفجار نور بود و برای همیشه دست اجانب و بیگانگان را از کشور کوتاه کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ˈمحمد حجتیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه فرا رسیدن سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و از آن به عنوان پایان بخش سلطه بیگانگان یاد کرد که همواره چشم طمع به نظام و این کشور داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران رویداد عظیمی بود که برای همیشه در خاطره ها باقی می ماند، رویدادی که رژیم ستمشاهی را از هستی ساقط و اسلام واقعی را در کشور حکمفرما کرد.

حجتی یادآور شد: انقلاب اسلامی عزت از دست رفته ملت ایران را احیا و آنان را از سال ها تحمل ستم و استبداد نجات داد، کاری که فقط از شخصیتی نظیر حضرت امام (ره) بر می آمد.

وی همچنین با اشاره به 12 بهمن، سالروز ورود حضرت امام (ره) به کشور، خاطرنشان کرد: بازگشت ایشان به ایران، مردم کشورمان را از پیروزی نهایی مطمئن کرد و در واقع مقدماتی نهایی این پیروزی بزرگ با تشکیل دولت موقت اسلامی در 14 بهمن 57 فراهم شد.

امام جمعه موقت کرمانشاه در ادامه و با تاکید بر اینکه دین اسلام دین تسلیم و سازش در برابر زورگویان نیست، اظهار داشت: اسلام دین رافت و مهربانی است و هرگز به دنبال جنگ و کشتار نبوده است اما اگر احساس خطر کند شعار سیدالشهدا (ع) را سر خواهد داد و هرگز سرتسلیم و تعظیم برابر گردنکشان فرود نخواهد آورد.

حجتی یادآور شد: امروز بزرگترین ترس دشمنان از وحدت میان امت های اسلامی است و به همین دلیل یکی از برنامه های خود را ایجاد تفرقه و جدایی میان مسلمانان قرار داده اند که این لزوم هوشیاری آنان را می طلبد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز، هیچ سنگر و پناهگاهی را مستحکمتر و نیکوتر از پارسایی ندانست و گفت: انسان پارسا کسی است که به حق خود راضی و حتی گاهی اوقات از حق خود بخاطر دیگران می گذارد.

حجتی، حرص، تکبر و خود بزرگ بینی را از آفت های امروز جامعه برشمرد و گفت: این عوامل سبب می شود انسان در گرداب گناه گرفتار و بتدریج در آن غرق شود.

وی در پایان با اشاره به تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در 16 بهمن سال 66 به فرمایش امام، ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی را تبریک گفت و اظهار داشت: ایشان از جمله یاران خاصه امام هادی (ع) بودند.ک/2

7458/567/ 1495
کد N92604