امام جمعه اهل سنت زاهدان: انقلاب ایران نتیجه اولین بیداری اسلامی بود

نماز جمعه

زاهدان - ایرنا - مسوول حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، گفت: پیروزی انقلاب ایران بر علیه رژیم طاغوت نتیجه اولین بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان دنیا است.

مولوی ˈعبدالحمید اسماعیل زهیˈ در جمع نمازگزاران جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: قدرتهای حامی شاه حیران ماندند که چگونه ملت ایران با دست های خالی در مقابل حکومت قدرتمند پهلوی پیروز شد و بدون شک این ناشی از بیداری و هوشیاری اسلامی بود.

به گزارش دریافتی خبرگزاری جمهوری اسلامی از مسجد مکی اهل سنت زاهدان، وی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اضافه کرد: انقلاب 57 ایران و پیروزی مردم کشورمان بر علیه رژیم طاغوت سرآغاز بیداری اسلامی در بین ملت های مسلمان جهان بود اگر چه دشمنان اسلام همواره به دنبال آلوده و مصادره کردن انقلاب ها هستند.

مولوی اسماعیل زهی ادامه داد: علت اصلی گرفتاریها و مشکلات مسلمانان در سراسر دنیا این است که از راه اسلام، صحابه و اهل بیت پیامبر (ص) دور شده اند و در اخلاق، گفتار و کردار پیرو آن بزرگواران نیستند.

خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان ابراز داشت: راه سعادت و خوشبختی مسلمانان عامل بودن بر قرآن و سنت رسول الله است و همه باید به اصل اخوت و برادری توجه و اهتمام داشته باشند.

2729/1495
کد N92562