منابع خبری پاکستان:

پاکستان با خطر احتمال کودتای نظامی روبرو است

احتمال کودتا

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان روز جمعه گزارش دادند: 40 کشور جهان از جمله پاکستان در سال 2014 با خطر احتمالی سرنگونی دولت دموکراتیک و کودتای نظامی روبرو هستند.

منابع خبری پاکستان به نقل از گزارش رسانه های غربی نوشتند: دلیل خطر کودتای نظامی در پاکستان؛ یکجانبه گرایی ارتش و برخورداری از اختیارات مطلق است و خیانت ارتش (کودتا) به نهادهای دموکراتیک در کشورها آسیب رسانده و باعث ایجاد خشونت و افراط گرایی می شود.

روزنامه اردو زبان ˈاکسپرس و جنگˈ چاپ اسلام آباد در این خصوص به نقل از گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست می نویسند: 40 کشور جهان از جمله پاکستان، افغانستان و برخی از کشورهای آفریقایی در سال 2014 با خطر احتمالی کودتای نظامی روبرو هستند ولی این موضوع برای هیچ کشوری جالب نیست زیرا با این وضعیت قانون تضعیف شده و نظام مردم سالاری نیز دچار هرج و مرج می شود.

لازم به توضیح است آخرین کودتای نظامی در پاکستان در 20 مهر 1378 شمسی (12 اکتوبر 1999 میلادی) توسط ژنرال ˈپرویز مشرفˈ رییس جمهوری وقت (با حفظ سمت فرماندهی ارتش به عنوان رییس اجرایی کشور) با برکناری دولت ˈنواز شریفˈ نخست وزیر وقت پاکستان صورت گرفت.

آساق ** 1095**5981
کد N92548