امام جمعه ارومیه : احیای ارزش های اسلام و عزت مسلمین آرمان اصلی انقلاب اسلامی بود

حجت الاسلام قرشی

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت : انقلاب اسلامی ایران حرکتی اصیل و الهی بود که با هدف احیای ارزش های اسلام ، احکام شرع و عزت مسلمین پایه ریزی و به پیروزی رسید.

حجت الاسلام سید مهدی قرشی درخطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام الله دهه فجر افزود : برخلاف انقلاب های دیگر که بیشتر اهداف مادی، نان ، مسکن و سیرکردن شکم داشتند، انقلاب اسلامی اهداف بسیار والا و انسانی را دنبال می کرد که با رهبری بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) و پشتیبانی مردم ایران محقق شد.

وی اظهارکرد : گرامیداشت دهه فجر و بازخوانی حوادث و رویدادهای این ایام شکوهمند ، رسالت بزرگ جامعه ایران است تا نسل های آینده با اهداف و آرمان های بلند انقلاب و رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بیشتر آشنا شوند.

حجت الاسلام قرشی یاد آور شد : نسل جدید باید زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی انقلاب اسلامی را به درستی بشناسند و بفهمند که پدران آنها برای چه قیام کردند و چگونه توانستند از انقلابشان حراست و حفاظت کنند.

امام جمعه ارومیه، حراست و حفاظت از آرمان های شهدای انقلاب را نیز یکی از وظایف مهم مردم و مسوولان نظام دانست و افزود : ملت ایرن موظف هستند اهداف و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را نیز به نسل جوان بازگو کنند و به آنها یاد بدهند که عزت و سربلندی امروز آنها مرهون خون شهداست .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه با اشاره به ادامه گفت و گو های نمایندگان جمهوری اسلامی با گروه 1+5 گفت : تنها رفع تحریم ها نباید محور گفت و گو ها باشد ، بلکه عزت ، اقتدار ملت ایران و ارزشهای والای انقلاب، الویت اصلی در این مذاکرات هستند که امت اسلامی هرگز از آنها عقب نشینی نخواهند کرد .

وی افزود : ملت ایران در 35 سال گذشته برای مقابله با دشمنان و حفظ احکام الهی و نظام اسلامی، تحریم های بسیار سخت و ناجوانمردانه را تحمل کرده و در این راه هزاران شهید داده و از آرمان های خود عقب نشینی نکرده اند و امروز نیز حاضر نیستند یک گام به عقب بگذارند.

حجت الاسلام قرشی یادآور شد: : وقتی کاخ سفید اعلام می کند هنوز گزینه نظامی روی میز است این بدان معناست که نباید به غربی ها اعتماد کرد و فریب آنان را خورد .

وی درخطبه اول نماز مردم را به رعایت تقوای الهی و تقوای اقتصادی دعوت کرد و گفت : تقوای اقتصادی مهمترین اصلی است که باید توسط تمام مسولان درالویت قرار گیرد .

امام جمعه ارومیه ادامه داد : در جامعه اسلامی ، حلال و حرام از شرط های اساسی است ، هر کسی در کشور اسلامی زندگی می کند باید مطمئن باشد که هزینه های زندگی او از راه حلال کسب می شود.

حجت الاسلام قرشی خاطرنشان کرد : به فرموده پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) کسانیکه از حلال و حرام بودن روزی خود غفلت می کند در روز قیامت باید جوابگوی خداوند باشند .

وی پرداخت به موقع خمس و زکات را ضرورتی اجتناب ناپذیر در جامعه اسلامی دانست و یادآور شد : خمس و زکات مالیات شرعی هستند و باید به موقع پرداخت شوند .

8135/583/ 1495
کد N92518