امام جمعه ایلام: تاسیسات هسته ای خون بهای شهدای است

نمازجمعه,ایلام

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: تاسیسات و دستاوردهای انرژی هسته ای خون بهای شهدای راه فناوری صلح آمیز هسته ای است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدنقی لطفیˈ در جمع نمازگزاران جمعه این هفته مسجد جامع ایلام اظهار کرد: مقام های آمریکایی در پنج ماه گذشته، هشت بار جمهوری اسلامی ایران را به اقدام نظامی تهدید کرده اند.

وی افزود: اکنون برای همگان ثابت شده که غربی ها به ویژه آمریکایی ها از خوی استکباری خویش دست برنمی دارد و با گستاخی و وقاحت خود ملت و نظام اسلامی را تهدید می کنند.

امام جمعه ایلام بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با تقدیم شهدای بزرگ هسته ای هیچ گاه اجازه نمی دهد دانش انرژی هسته ای که میوه خون شهیدان شهریاری، علی محمدی، احمدی روشن و رضایی نژاد است براحتی از دست رود.

لطفی در ادامه خطبه ها با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران یکی از رخدادهای تاریخی بزرگ جهان معاصر است.

وی ادامه داد: با گسترش موج قیام مردم و خروج شاه خائن از کشور و ˈبختیارˈ آخرین نخست وزیر رژیم پهلوی، امام راحل (ره) با تصمیم ناگهانی که برای همه جهانیان غافلگیر کننده بود به میهن اسلامی بازگشتند.

امام جمعه ایلام افزود: معمار بزرگ انقلاب اسلامی با خواست مردم تصمیم گرفتند پس از 15 سال دوری از وطن در باشکوه ترین استقبال تاریخی به ایران اسلامی برگردند.

لطفی اظهار کرد: بیش از 10 روز از بازگشت امام (ره) به کشور طول نکشید که ایشان با پشتیبانی مردم برای همیشه تومار دو هزار و 500 ساله رژیم شاهنشاهی را در هم پیچد.

وی تاکید کرد: 35 سال از عمر انقلاب و نظام می گذرد که در این مدت ایران اسلامی با چالش ها، تهدیدها و مشکل های بزرگی مواجه بوده که خوشبختانه بر همه آنان چیره شده است.

خطیب جمعه ایلام گفت: رهبری و مردم دو عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود و اکنون به مدد رهبری آگاهانه مقام معظم رهبری دوست و دشمن بر بالندگی این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اذعان دارند. ک/2

702/565/ 1495
کد N92517