فیصل المقداد: حزب‌الله تروریست نیست/ عربستان از تروریست‌ها حمایت می‌کند

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه حزب‌الله تروریست نیست، بار دیگر عربستان را به حمایت از تروریسم در سوریه محکوم کرد.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه حزب‌الله تروریست نیست، بار دیگر عربستان را به حمایت از تروریسم در سوریه محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه و یکی از اعضای هیات مذاکره‌کننده دولت سوریه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: دمشق پیش‌نویس بیانیه‌ای را در خصوص مبارزه با تروریسم در سوریه ارائه کرد که مخالفان آن را نپذیرفتند.

وی افزود: هیچ توجیهی برای عدم پذیرفتن پیش‌نویس این بیانیه از سوی مخالفان نظام سوریه وجود ندارد.

المقداد تصریح کرد: این امر برای همه آشکار است که مخالفان سوری که پیش‌نویس بیانیه‌های مبارزه با تروریسم را نپذیرفته‌اند، خودشان نیز دست به اقدامات تروریستی می‌زنند و به همین دلیل حاضر نیستند این اقدامات وحشیانه را محکوم کنند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص متهم کردن حزب‌الله به انجام اقدامات تروریسمی گفت: حزب‌الله یک گروه تروریستی نیست این گروه، گروهی پاک، شریف و پایبند به اصول انسانی است.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه حزب‌الله غیرنظامی‌ها را نمی‌کشد، گفت: این مسئله‌ای است که در طول سه سال رسانه‌ها به دروغ آن را منتشر کردند اما باید دانست این مخالفان هستند که مردم را می‌کشند.

وی همچنین اظهار داشت: عربستان با حمایت از تروریست‌ها به جان مردم بیگناه سوریه افتاده و آنها را می‌کشد.

المقداد با خطاب قرار دادن یکی از خبرنگاران حامی مخالفان سوریه گفت: این شما هستید که مردم بی‌گناه را می‌کشید و نمایندگان تروریسم، فساد و ظلم در سوریه هستید.

انتهای پیام

کد N92425