آمریکا و صهیونیست ها آرزوی سقوط دولت سوریه را به گور می برند

عبادی,نماز جمعه تبریز

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: آمریکا و صهیونیست های غاصب آرزوی سقوط دولت سوریه را به گور خواهند برد.

آیت الله محسن مجتهدشبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز، با اشاره به شکست مذاکرات ژنو 2، اظهار کرد: خود غربی ها نیز به این موضوع واقف بودند، به طوری که وزیرامور خارجه فرانسه پیش از برگزاری این نشست به شکست آن اعتراف کرده بود.

وی افزود: به دلیل شکاف عمیق بین مخالفان دولت قانونی سوریه به بن رسیدن و شکست این مذاکرات به رغم تلاش های آمریکا کاملا متصور بود.

آیت الله مجتهدشبستری گفت: در نشست اخیر ژنو 2 سردرگمی غرب در حل مساله سوریه آشکارتر شد و اذهان عمومی جهان نسبت به ناتوانی غرب در حل مسایل و بحران های بین المللی بیش از پیش واقف شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در سوریه غرب با تروریست های تکفیری خودپرورده روبرو شده است، گفت: این تروریست ها هیچ حرف شنوی از اربابان غربی خود ندارند.

خطیب جمعه تبریز حضور نمایندگان دولت سوریه در نشست ژنو 2 را از روی اقتدار و صلابت و شرکت مخالفان را از روی استیصال ارزیابی کرد.

آیت الله مجتهدشبستری با گرامیداشت فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهارکرد: باید آیین ها و جشن های مختلف این ایام مردمی تر برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی طی 35 سال گذشته به شدت از سوی دشمنان با هجمه های سنگینی مواجه بوده است، افزود: در این مدت انواع طوفان ها از جمله جنگ تحمیلی، محاصره های سیاسی و اقتصادی و تحریم ها را پشت سر گذاشته ایم اما اجازه خودنمایی و پیروزی دشمنان را نداده ایم.

آیت الله مجتهدشبستری گفت: با بصیرت ملت و رهبری های داهیانه مقام عظمای ولایت جمهوری اسلامی روز به روز در صحنه های مختلف استوارتر شده و دستاوردهای علمی، فناوری و صنعتی و اقتصادی آن چشم دشمنان را کور کرده است.

7236/587
کد N92312