اندیشمند جمهوری آذربایجان:ایران موفق به شناساندن حق برنامه هسته ای صلح آمیز خود شد

سیاسی

زرتشت علی زاده، اندیشمند سیاسی آذربایجان با اشاره به حصول توافق بین ایران و غرب گفت که اکنون غرب دیگر ایران را تهدید نکرده و تحریم های اقتصادی خود علیه ایران را لغو می کند و این وضعیت باعث بهبود وضعیت اقتصاد ایران خواهد شد و کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی نیز تأثیر مثبتی بر اقتصاد غرب خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این کارشناس سیاسی در گفت وگو با پرتال خبری روزنامه «گوندلیک تلگراف» با اشاره به مصالحه متقابل بین ایران و غرب گفت که ایران موفق به شناساندن حق برنامه هسته ای صلح آمیز خود به غرب شد و از درگیری در یک جنگ مخرب نجات یافت.

وی افزود: به طور کلی، این توافق به نفع هر دو طرف است.

با این حال، زرتشت علی زاده با اشاره به عدم تغییر سیاست ایران در قبال اسراییل گفت: ایران صریحا اعلام می کند که اسراییل کشور جعلی است و سیاست ایران این است که مردم فلسطین باید با برگزاری همه پرسی سرنوشت خودشان را تعیین کنند.

وی افزود با این وصف دیدار بین مقامات ایران و کشورهای غربی آغاز شده و طرفین نسبت به آینده روابط و رفع اختلاف نظرها خوش بین هستند.

زرتشت علی زاده بسیاری از اتهاماتی که طرفین علیه هم دیگر مطرح می کردند را بی اساس خواند و گفت که غرب وقیحانه ادعا می کرد که برنامه هسته ای ایران مقاصد نظامی دارد. در حالی که چنین نبود.

انتهای پیام

کد N92250