شهردار آنکارا، کشورهای غربی را به توطئه علیه دولت ترکیه متهم کرد

اردوغان,آمریکا

آنکارا- ایرنا- ˈملیح گوکچکˈ شهردار کلانشهر آنکارا پایتخت ترکیه ،کشورهای غربی را به توطئه علیه دولت به رهبری ˈ رجب طیب اردوغان ˈ متهم کرد.

گوکچک امروز در یک تجمع تبلیغاتی در آنکارا با عنوان اینکه کشورهای غربی با نگرانی از رشد ترکیه ،اقدام به توطئه علیه دولت آنکارا به رهبری ˈ رجب طیب اردوغان ˈکرده اند، گفت : هدف کشورهای غربی ایجاد اغتشاش در ترکیه و برکناری نخست وزیر این کشور و انحلال حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ است.

گوکچک با اشاره به دیدارش با ˈ ریچارد ریکاردونه ˈ سفیر آمریکا در ترکیه افزود : در این دیدار سفیر آمریکا ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه واشنگتن قصد سرنگونی دولت ترکیه و انحلال حزب حاکم این کشور را دارد ، تکذیب نکرد.

وی گفت : سفیر آمریکا در آنکارا پس از عملیات فساد و ارتشاء در استانبول عنوان کرده بود که در حال نظاره بر سقوط یک امپراطوری است و این امر نشانگر وجود عملیات هماهنگ علیه دولت آنکارا می باشد.

گوکچک ادعا کرد، هدف قدرتهای بزرگ روی کار آوردن دولت ائتلافی در ترکیه به رهبری حزب جمهوریخواه خلق است.

در پی عملیات فساد مالی و اختلاس توسط پلیس و دادستان استانبول ،شماری از منتسبان به دولت ترکیه ، دو نفر از فرزندان کابینه سابق و برخی از فعالان اقتصادی به اتهام اخذ رشوه و فساد مالی دستگیر شدند.

مقام های دولتی ترکیه این عملیات را ئوطئه ای علیه دولت آنکارا توسط جماعت نور به رهبری ˈ فتح الله گولن ˈ عنوان کردند.

خاورم**2012**230**5981
کد N92005