زاکانی در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد،

جناح‌های سیاسی در چارچوب قانون با یکدیگر همکاری کنند

سیاسی

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه جناح‌های سیاسی معتقد به قانون باید با یکدگر همکاری و همیاری داشته باشند گفت: جناح‌های سیاسی باید زمینه ارتباط و ایجاد حرکت‌های همگرا در جهت تحقق اهداف مردم را فراهم کنند.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه جناح‌های سیاسی معتقد به قانون باید با یکدگر همکاری و همیاری داشته باشند گفت: جناح‌های سیاسی باید زمینه ارتباط و ایجاد حرکت‌های همگرا در جهت تحقق اهداف مردم را فراهم کنند.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تاکید بر اینکه همه باید میزان صبرشان را بالا ببرند گفت: همه باید احساس کنند که مسئولیت اداره کشور، مسئولیت مشترکی است که برای همه وجود دارد از این جهت معتقدم که دولت و مجلس باید فعالیت لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی افزود: همه باید در راستای خدمت‌گذاری شایسته دست به دست هم داده و در این مسیر حرکت کنیم اگر انتقاد و پیشنهادی نیز وجود دارد آن را با سعه صدر بپذیریم.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه رابطه اصولگرایان با دولت را در مقام حرف خوب توصیف کرد و افزود: این رابطه در مقام عمل مناسب و خوب نیست موضوعی که تنها مربوط به جناح‌های سیاسی نمی‌شود و بحث مربوط به دولت و مجلس می‌شود به طوری که در مقام عمل هر چیز در جایگاه خودش نیست.

زاکانی گفت: مجلس باید در چارچوب قانون سرجای خود باشد و دولت نیز پاسخگو و در مسیر آنچه قانون تعیین کرده حرکت کند اکنون در این موضوع دچار عقب‌افتادگی هستیم که باید جبران کنیم.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مورد رویکرد دولت و جناح‌های سیاسی به یکدیگر گفت: در وهله اول جناح‌های و مجموعه‌های معتقد به قانون اساسی باید در چارچوب قانون بیشترین همیاری و همکاری را داشته باشند به طوری که علاوه بر حفظ مواضع خودشان از باب سلایق سیاسی زمینه ارتباط و گفت‌وگو و تعامل و ایجاد حرکت‌های همگرا در جهت اهداف مردم را به خصو ص در سطوح ملی حفظ کنند.

زاکانی با بیان اینکه رویکردهایی در سطوح مختلف وجود دارد گفت: زمانی موضوعی همچون هسته‌ای مطرح است که موضوع بخشی نیست تا کسی بخواهد نگاه بخشی به آن داشته باشد و این موضوع به نگاه ملی نیاز دارد.

وی افزود: اگر کسی در موارد مربوط به سطوح ملی انتقاد، صحبت و پیشنهادی دارد باید با سعه صدر آنها را شنید و توجه کرد و پاسخ به سوالات را داد نباید این موارد تبدیل به موضوع چالشی برای نزاع بین اجزا و ایجاد نقار و شکافت در جامعه شود.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: در مورد مسائلی که در سطوح داخلی غیر از سطوح ملی است هر جریانی می‌تواند نظرات و پیشنهادات را به مردم ارائه کند و مبتنی به آن خودش را در محک و آزمون قرار دهد نباید افراد و جریان‌ها خودشان را از نقد و انتقاد دیگران محروم کنند.

زاکانی در مورد میزان استقبال دولت از انتقادات گفت: معتقدم دولت باید مقداری صبرش را بیشتر کند، دولت کمی بی‌صبری می‌کند، برخی حرف‌هایی که رئیس جمهور نسبت به مخالفانش می‌زند و نوع نگاه از بالا به پایین که به عناصر مختلف دارد به معنای نگاه حداقل‌بینی است که این رویکرد خوب نیست و باید تغییر کند.

انتهای پیام

کد N91838