برگزاری تظاهرات ضد تبعیض نژادی در یونان

ضد تبعیض نژادی,یونان

آتن - ایرنا - یونانی ها بر علیه تبعیض نژادی و عملکرد نیروهای امنیتی و گارد ساحلی این کشور در قبال مهاجران، تظاهراتی اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از آتن، این تظاهرات به ابتکار انجمن ضد تعبض نژادی و انجمن همبستگی و مخالف فاشیسم و همچنین تعدادی از احزاب سیاسی و اتحادیه های دانشجویی برگزار شد.

معترضین ابتدا در میادین اصلی شهر آتن تجمع کرده و سپس به سوی وزارت کشتیرانی راهپیمایی کردند و بر علیه عملکرد این وزارتخانه و نیروهای گارد ساحلی جزیره فارماکونیسی شعار دادند.

حدود 2 هفته پیش قایق حامل مهاجران غیرقانونی توسط قایق های تندرو گارد ساحلی به سوی ساحل کشیده شد که بر اثر این عمل قایق حامل مهاجران واژگون و 12نفر (9 زن و3 کودک) غرق شدند.

تعدادی از مهاجران که از حادثه جان سالم به در برده بودند، طی مصاحبه ای در شهر آتن گفتند، نیروهای گارد ساحلی در این حادثه نه تنها کمکی به آنان نکردند، بلکه با تهدید اسحله و ضرب و شتم از سوار شدن آنان به قایق گارد ساحلی جلوگیری می کردند.

عملکرد گارد ساحلی جزیره فارماکونیسی نیز پس از این حادثه با انتقاد شدید احزاب سیاسی چپگرا، سازمان های مردم نهاد و سازمان عفو بین المللی قرار گرفت.

اروپام**2170**1597
کد N91676