آمریکا بر نقش سازنده ایران برای حل بحران سوریه تاکید کرد

ایران

نیویورک، ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت کاملا واضح است که ایران می تواند نقش سازنده ای برای حل بحران سوریه داشته باشد.

به گزارش ایرنا، جن پساکی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درخصوص تاکید گروه منتفذین به ریاست کوفی عنان بر نقش سازنده ایران برای حل بحران سوریه اظهار داشت بدون شک ایران می تواند نقش مهم و سازنده ای برای حل بحران کنونی در سوریه داشته باشد.

وی اظهار داشت اخضر ابراهیمی همچنان به تلاش های خود برای حل بحران سوریه ادامه می دهد و در صورتی که زمینه برای مشارکت ایران فراهم شود، می توان در مذاکرات آتی از ایران هم کمک گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درخصوص سوریه گفت : آمریکا همچنان برای حل بحران سوریه گزینه نظامی را بر روی میز دارد اما اولویت کاخ سفید حل این بحران از طریق راههای دیپلماتیک است.

وی افزود : آمریکا خواستار تسریع در امحا کامل سلاح های شیمیایی سوریه است و از دولت بشار اسد می خواهد برای تحقق این هدف نهایت همکاری را با بازرسان سازمان ملل انجام داشته باشد.

جن پساکی افزود : در حالی که فقط شش روز تا پایان مهلت قانونی برای امحا کامل سلاح های شیمیایی سوریه فرصت باقی مانده است، تنها شش درصد از تسلیحات شیمیایی این کشور نابوده شده است.

وی درخصوص آخرین تحولات مربوط به اوکراین گفت : جوبایدن معاون رییس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رییس جمهور این کشور ضمن ابراز خوشحالی از پیشرفت در روند مذاکرات آشتی در اوکراین باردیگر بر حمایت کاخ سفید از حل بحران سیاسی از راه مذاکره و گفت وگو حمایت می کند.

اروپام 1908
کد N91639