تایید شایعات؛ رییس جمهور با استعفای نجفی موافقت کرد/ سلطانی فر رئیس میراث فرهنگی شد

محمدعلی نجفی, حسن روحانی, سازمان میراث فرهنگی و گردشگری,سلطانی فر,شایعه

پس از دو روز شایعه، دکتر حسن روحانی،‌ رییس جمهور با استعفای محمدعلی نجفی، رییس سازمان میراث فرهنگی موافقت کرد. مسعود سلطانی‌فر به عنوان رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جایگزین محمدعلی نجفی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ از بامداد چهارشنبه ۹ بهمن ۹۲ خبرهای تایید نشده ای از استعفای محمدعلی نجفی،‌ معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست به گوش می رسید. اما این خبرها تا امروز تایید نشد.


البته محمود واعظی،‌وزیر ارتباطات شب گذشته درباره استعفای نجفی چنین گفت: آقای نجفی از مدت ها قبل به دنبال آن بود تا بتواند رئیس جمهور را راضی کند که فرد دیگری را جایگزین او در سازمان میراث فرهنگی کند.


با این حال پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشته که رئیس‌جمهور علاوه بر پذیرش استعفای نجفی، او را در حکمی به سمت مشاور رییس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب کرده است. 


متن حکم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بدین شرح است:


بسم‌الله الرحمن‌الرحیم


جناب آقای دکتر محمدعلی نجفی


توفیق همکاری با اندیشمندی پرتلاش چون جناب‌عالی برای دولت تدبیر و امید فرصتی ارزشمند بود. بسیار علاقمند بودم که این همکاری همچنان ادامه داشته باشد و لذا علیرغم تقاضاهای مکرر شما در هفته‌های گذشته، بر ادامه همکاری پای فشردم ولی در برابر اصرار جناب‌عالی و به دلیل حفظ سلامت جسمی شما، با درخواست استعفایتان موافقت می‌شود.


بدینوسیله ضمن آرزوی سلامتی، مراتب تقدیر خویش را از زحمات و تلاش‌های بی‌دریغ و ارزنده جناب‌عالی در طول دوره مسئولیت معاونت رییس‌جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز می‌نمایم.


امید است همچون گذشته با اتکاء به ایمان، دانش و تجربیات ارزشمندتان منشاء خدمات موثری بوده و همواره از الطاف الهی بهره‌مند و در جهت اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.


بدینوسیله جناب‌عالی را به عنوان مشاور رییس‌جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب می‌نمایم تا همچنان در کنار دولت تدبیر و امید منشاء خدمات ارزشمندی باشید.

گفتنی است؛ مسعود سلطانی‌فر به عنوان رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جایگزین محمدعلی نجفی شد.


مسعود سلطانی‌فر پیش از این به عنوان اولین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از سوی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شده بود که نتوانست رأی اعتماد نمایندگان را جهت تصدی این وزراتخانه جلب کند.


حالا با استعفای محمدعلی نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی و موافقت رئیس جمهور با این استعفا، سلطانی‌فر معاون جدید رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی شده است.


روحانی همچنین امروز، محمدعلی نجفی را به عنوان مشاور رئیس‌جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب کرده است.
23447

کد N91413