کواکبیان: بخش عمده منتقدان تیم مذاکره کننده هسته ای افراطیون هستند

ایرنا نوشت:

دبیر کل حزب مردمسالاری منتقدان عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای را افراطیون خواند و گفت: بهتر است این افراد کاسه داغتر از آش نشوند چرا که به طور حتم رهبر معظم انقلاب از کم و کیف مذاکرات مطلع هستند.

مصطفی کواکبیان روز پنجشنبه در دوازدهمین گردهمایی حزب مردمسالاری افزود: به برخی افراطیون که به دیپلماسی هسته ای ایراد می گیرند، باید گفت که اگر شیوه های قبلی ادامه می یافت گزینه های افراطی روی میز نیز افزایش می یافت.

وی ادامه داد: اگر دیپلماسی متناسب با منافع ملی پیش می رود، نیازی نیست برخی بی دلیل انتقاد کنند؛ رهبر معظم انقلاب هم به طور قطع از کم و کیف آگاه هستند.

دبیر کل حزب مردمسالاری در ادامه به مبحث حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: باید بعد از تصویب این منشور و طی مراحل قانونی، ضمانت اجرایی برای آن در نظر گرفته شود و همه به آن اهتمام کنند.

کواکبیان خاطر نشان کرد: اگر خواهان ظاهری نبودن این منشورهستیم، باید موضوعاتی همچون قانون انتخابات، قانون احزاب حریم خصوصی ، لایحه جرم سیاسی و .. در آن اصلاح شود.

وی اضافه کرد: باید جامع نگری در این قانون و منشور دیده شود و به موضوعات اجتماعی نیز توجه لازم صورت گیرد.

وی در ادامه درباره فعالیت احزاب و تعامل با وزارت کشور نیز گفت: جلسه هم اندیشی با وزیر کشور اتفاق تازه ای نبود و بهره آنچنانی نداشت که امیدواریم در برنامه ها برای احزاب توجه به یارانه احزاب و اصلاح پیش نویس قانون احزاب صورت گیرد.

دبیر حزب مردمسالاری با اعلام اینکه قرار است هفته آینده جلسه ای درباره احزاب برگزار شود، گفت: باید توجه ویژه ای به احزاب کشور صورت گیرد تا شاهد رشد و توسعه سیاسی باشیم.

کواکبیان همچنین خواستار بازگشایی خانه احزاب تا پیش از پایان سال جاری شد و تاکید کردکه این مهم برای توسعه سیاسی مهم است.

وی همچنین به دولت و مجلس توصیه کرد که فشار نیامدن به قشر ضعیف را در بودجه و یا مرحله بعدی هدفمندی یارانه ها رعایت کنند و امیدواریم توسعه عدالت اجتماعی لحاظ شود و شناسایی عادلانه در هدفمندی یارانه ها برای اقشار ضعیف لحاظ شود.

2929

 

 

کد N91349