لاوروف در کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان شرکت می‌کند

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزیر امور خارجه این کشور روز جمعه به منظور شرکت در پنجاهمین کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفری کاری خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه اعلام کرد، در این کنفرانس همانند سال‌های قبل روسای کشور‌ها ودولت‌ها، وزرای دفاع و امور خارجه، قانونگذاران و کارشناسان سیاست بین‌المللی شرکت خواهند داشت. روسیه نیز به طور سنتی با مقامات عالی‌رتبه خود در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

شرکت‌کنندگان در این کنفرانس قصد دارند تا در رابطه با راه‌های بهبود امنیت اروپا- آمریکا، بحران اوکراین، توسعه روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا و روسیه و ناتو، مقررات فضای سایبری، وضعیت موجود در سوریه و خاورمیانه، برنامه اتمی ایران، تاثیر رکود اقتصادی جهانی بر امنیت و ثبات، امنیت انرژی و دیگر مسائل با یکدیگر مذاکره کنند.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه این بیانیه افزود: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود بر رویکردهای این کشور نسبت به ایجاد فضای امنیتی برابر و مجزا بدون خط کشی در منطقه اروپا- آمریکا از طریق اعتمادسازی، در نظر گرفتن منافع مشترک و واکنش همه جانبه به چالش‌های امروزی تاکید خواهد کرد.

همزمان با افزایش بی‌ثباتی در سراسر جهان توجه ویژه در این کنفرانس به اهمیت تضمین اجرای قانون در روابط بین‌المللی معطوف خواهد بود.

لاوروف همچنین قصد دارد در حاشیه این کنفرانس با تعدادی از همتایان خارجی خود نشستی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N91168