حسینی بوشهری: انس با قرآن کریم، جامعه را اصلاح می‌کند

سیاسی

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: انس با قرآن کریم به ویژه در نسل جوان جامعه را اصلاح می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: انس با قرآن کریم به ویژه در نسل جوان جامعه را اصلاح می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری روز پنج‌شنبه در مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان امور حراست و حفاظت بانک صادرات استان قم با ابراز خرسندی از برگزاری این مسابقات گفت: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی دارای ارزش فراوانی در جامعه است.

او با تاکید بر تامل در قرآن کریم افزود: قرآن کریم کتابی تربیتی، اخلاقی، انسان‌ساز و هدایت‌گر است که در سایه آن، مومنان به رحمت الهی دست پیدا می‌کنند از این رو در پرتو سخنان خداوند و پیامبر گرامی اسلام (ص) به شناخت دقیق از این کتاب آسمانی دست پیدا می‌کنیم.

حسینی بوشهری تصریح کرد: قرآن کریم موجب پالایش روح و روان انسان می‌شود و باید ضمن توجه به قرائت، تجوید، حفظ و ترتیل این کتاب ارزشمند، با تکیه بر مفاهیم و اجرای دستورات آن در زندگی به آیات قرآن کریم عمل کنیم.

مدیرحوزه‌های علمیه سراسرکشور، ادامه داد: قرآن کریم می‌تواند انسان را به رشد و تعالی رهنمون سازد که در این باره خوشبختانه بخش قابل توجهی از بودجه حکومت اسلامی به ترویج قرآن و امور فرهنگی اختصاص دارد.

حسینی بوشهری با بیان اهمیت انس با قرآن کریم در مقابله با فتنه‌ها گفت: قرآن انسان را مورد موعظه قرار می‌دهد تا در مسیر هدایت قرار گیرد و از رحمت الهی برخوردار شود به ویژه انس با قرآن کریم می‌تواند انسان را در مقابله با فتنه‌ها، موفق و پیروز گرداند.

وی در بخش دیگری از سخنانش وحدت مسلمین را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمین جهان می‌خواهند وحدت و انسجام را از میان ببرند تا به منافع خود دست پیدا کنند و بر وحدت میان خودشان اضافه کنند.

این عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به جنایات تکفیری‌ها اظهار کرد: متاسفانه در جهان امروز، تکفیری‌ها به نام اسلام به یکدیگر ستم می‌کنند و با نام دین و مذهب سر از تن مسلمانان جدا می‌کنند در حالی که جهان اعمال مسلمانان را نظارت می‌کند.

حسینی بوشهری، گفت: مسلمانان باید توطئه‌های دشمن را به خوبی بشناسند و در صدد اتحاد با یکدیگر باشند به خصوص با عمل به قرآن کریم خود را از فتنه‌های دشمن در امان بدارند تا استکبار نتواند به توطئه‌های شوم خود دست پیدا کند.

او قرآن را زمینه‌ساز اصلاح جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: جامعه‌ای که با قران انس دارد هرگز دچار خطا و اشتباه نمی‌شود چرا که می‌توان با دستورات الهی و تبیین قرآن کریم، جامعه را اصلاح کرد.

حسینی بوشهری در پایان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در تشویق نسل جوان به انس با قران کریم تصریح کرد: دشمنان با تبلیغات خود شیعیان را بیگانه با قرآن کریم معرفی می‌کنند از این رو با برگزاری محافل قرآنی و تشویق جوانان به قرآن کریم می‌توانیم اتهامات و تبلیغات شوم آن‌ها را خنثی کنیم.

انتهای پیام

کد N91120