تلاش صهیونیست‌ها برای آماده کردن افکار عمومی در پذیرش کشتار غیرنظامیان در جنگ با حزب‌الله

سیاسی

مسئولان رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه حزب‌الله پایگاه‌های نظامی زیادی را در مناطق مسکونی جنوب لبنان مستقر کرده، اعلام کردند در صورت وقوع جنگ این پایگاه‌ها هدف قرار خواهند گرفت و بدین ترتیب تلفات غیرنظامی بسیار زیاد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ژنرال عمیر اشل، فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در ادعای جدید اعلام کرد: حزب‌الله پایگاه‌های موشکی و مراکز نظامی خود را در ساختمان‌های مسکونی زیادی در مناطق مختلف لبنان به ویژه جنوب لبنان مستقر کرده که در هرگونه جنگ جدید میان دو طرف یقینا این پایگاه‌ها باید مورد حمله قرار گیرد.

وی گفت: بر ما واجب است که با تمام قدرت هزاران پایگاهی که حزب‌الله در مناطق مسکونی ایجاد کرده و امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد از بین ببریم؛ این پایگاه‌ها در بیروت منطقه بقاع و اماکن مختلفی در جنوب لبنان پراکنده شده است.

وی مدعی شد: نیروهای حزب‌الله در برخی موارد ساختمان‌های چند طبقه را به طور کامل به محلی برای استقرار نیروهای نظامی و پایگاه‌های موشکی تبدیل کرده‌اند که این ساختمان‌ها در مناطق مسکونی قرار دارد.

اشل ادامه داد: یقینا در صورت بروز هرگونه درگیری، جنگ در اینگونه مناطق جریان خواهد یافت. این مناطق است که اسرائیل برای متوقف کردن حزب‌الله و پیروز شدن بر آن باید هدف قرار بگیرند. کسانی که از این ساختمان‌ها خارج شوند جان خود را نجات داده‌اند و کسی که در آن بماند یقینا زندگی‌اش را در معرض خطر قرار داده است.

موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که حزب‌الله نزدیک به 100 هزار موشک در اختیار دارد که امنیت اسرائیل را به طور جدی در مخاطره قرار داده است.

وی سال گذشته میلادی نیز نقشه‌ای از آنچه که ادعا می‌کرد پایگاه‌های حزب‌الله در مناطق مسکونی لبنان است را در اختیار بان کی مون،‌ دبیرکل سازمان ملل قرار داد و ادعا کرد که این امر باعث بالا رفتن تلفات غیرنظامی خواهد شد.

اظهارات مسئولان رژیم صهیونیستی نشان از آن دارد که این رژیم قصد دارد افکار عمومی را برای پذیرش تلفات غیرنظامی بالا در جنگ آتی با حزب‌الله آماده کند.

انتهای پیام

کد N91110