/دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری/

کواکبیان: منشور حقوق شهروندی ضمانت اجرایی داشته باشد/تکلیف «حصر» روشن شود

احزاب,زندان,كواكبيان,حزب مردم‌سالاري,حقوق شهروندي

دبیرکل حزب مردم‌سالاری اظهار کرد: باید برای منشور حقوق شهروندی پس از طی مراحل قانونی و تصویب نهایی، ضمانت اجرایی قرار داد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری اظهار کرد: باید برای منشور حقوق شهروندی پس از طی مراحل قانونی و تصویب نهایی، ضمانت اجرایی قرار داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مصطفی کواکبیان که در دوازدهمین کنگره سراسری حزب‌ مردم‌سالاری سخن می‌گفت، افزود: حزب مردم‌سالاری در سال جاری یکی از پرکارترین سال‌های خود را پشت‌سر گذاشت و در همه این مراحل به دنبال ایجاد یک رویکرد وحدت‌آمیز در بین اصلاح‌طلبان بود و نماینده حزب در شورای هماهنگی اصلاحات نیز همین موضوع را پیگیری می‌کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع حصر خانگی و زندانی بودن برخی فعالان سیاسی، گفت: از مسئولان قضائی و شورای عالی امنیت ملی و دبیر این شورا جناب آقای شمخانی و رئیس این شورا یعنی رئیس‌جمهور و فراتر از همه این‌ها از مقام معظم رهبری درخواست می‌کنیم که هرچه سریعتر تکلیف حصرها را روشن کنند.

کواکبیان خاطرنشان کرد: از رئیس‌جمهور نیز می‌خواهم در خصوص خانه احزاب اقدام جدی و سریع انجام دهد تا زودتر راه‌اندازی شود، چراکه اگر می‌خواهیم توسعه سیاسی شکل بگیرد، باید خانه احزاب تقویت شود.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در بخش پایانی صحبت‌های خود با انتقاد از برخی تندروی‌ها در مجلس، تاکید کرد: قطعاً رهبری از ریز فعالیت‌های هسته‌ای و توافقات آگاه هستند و نقطه‌نظرات خود را اعلام می‌کنند؛ پس لازم نیست عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش شوند و دائم سنگ‌اندازی کنند.

انتهای پیام

کد N91086