بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع) در واکنش به انحلال شورای علمایی بحرین

سیاسی

در پی حکم دادگاه حکومت آل خلیفه مبنی بر انحلال شورای علمایی بحرین و مصادره اموال آن، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجمع در این بیانیه این اقدام حاکمان بحرین را محکوم کرده و از همه مسلمانان و آزادگان جهان خواسته است که برای حمایت از مردم بحرین اقدام کنند.

ترجمه متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون»

رژیم حاکم بحرین هم‌چنان با جنایات وحشیانه و قومیت‌گرایانه خود احساسات مسلمانان را تحریک می‏‌کند؛ جنایاتی که حریم مقدسات را نگه نمی‌دارد و بیهوده می‏‌خواهد نور الهی را با اقداماتی هم‌چون خراب کردن مساجد شیعیان، بازداشت علماء و فضلای حوزه علمیه، محدود کردن مراسم مذهبی و بستن دهان کسانی که برای اعلای کلمة الله سخن می‌گویند و برای وحدت تلاش می‌کنند، خاموش کند.

آخرین اقدام طائفه‌گرایانه و غیرمسوولانه این حکومت، منحل کردن شورای علمایی بحرین و مصادره اموال آن با حکم یک دادگاه وابسته به این رژیم است.

شورای علمایی بحرین نهادی است که به اقدامات و فعالیت‌های دینی هدفمند، آگاهانه و عقل‌گرایانه شناخته می‌شود و شورایی است که نخبگان، علماء، فضلا و متفکران حوزه علمیه بحرین را در خود جای داده است و در صدر آن‌ها «آیت الله شیخ عیسی قاسم» قرار دارد که خورشیدی درخشان در آسمان بحرین است.

مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام این اقدامات جنون‌آمیز و طائفه‌یی را محکوم کرده، از همه مسلمانان غیرتمند، علماء، اندیشمندان، حقوقدانان، سیاستمداران و آزادگان جهان می‏‌خواهد که از راه‌های ذیل به حمایت و پشتیبانی از مردم بحرین بشتابند؛ مردمی که ستم حاکمان بحرین را در سایه سکوت شک برانگیز و تبانی آشکار رسانه‌یی تحمل می‌کنند:

1 درخواست از مراجع عظام، علمای بزرگ و همه کسانی که در صحنه‌های علمی حضور دارند برای اتخاذ موضعی جدی در محکومیت این اقدامات خودسرانه و ظالمانه؛

2 صدور بیانیه‌هایی در محکومیت و مخالفت با انحلال شورای علمایی بحرین؛

3 راهپیمایی و اعتصاب در برابر سفارتخانه‌های بحرین در دیگر کشورها.

در پایان از خداوند منان می‌خواهیم که ستمگران را به سزای اعمال‌شان برساند، ستمدیدگان را یاری کند، و اسلام و مسلمانان را حفظ فرماید.

و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام»

انتهای پیام

کد N90994