نشست علمی چیستی رفتار انسان از دیدگاه متفکران اصولی معاصر برگزار می‌شود

گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، نشست علمی چیستی رفتار انسان از دیدگاه متفکران اصولی معاصر را در روز شنبه 12 بهمن برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از برگزاری این نشست، تبیین چیستی رفتار انسانی از دیدگاه متفکران اصولی و اختلاف آن‌ها در تفسیر ماهیت رفتارهای اختیاری ذکر شده است و انتظار می‌رود این مبحث زمینه‌ای باشد برای ارائه بحث تفاوت علت و دلیل که در مباحث مربوط به منطق علوم اجتماعی مطرح است.

واکاوی دیدگاه مرحوم محقق خراسانی و محقق اصفهانی و اختلاف نظر آن‌ها با مرحوم محقق نایینی درباره موضوع نشست از محورهای این نشست علمی است که توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن آقانظری، استاد گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارائه می‌شود.

او می‌کوشد بدین سوال که آیا این اختلاف متفکران اصولی در مورد رفتار انسانی، ارتباط منطقی با بحث تفاوت علت و دلیل درفلسفه علوم اجتماعی دارد؟ پاسخ مناسبی بدهد.

حجت الاسلام و المسلمین سیّدحمیدرضا حسنی، استادیار گروه فلسفه علوم انسانی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ناقد در این نشست علمی که روز شنبه 12 بهمن از ساعت 10:30 تا 12 در سالن اجتماعات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود؛ حضور دارد.

انتهای پیام

کد N90992