دری نجف‌آبادی: ساخت حوزه‌های علمیه از نیازهای ضروری کشور است

سیاسی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ساخت حوزه‌های علمیه از نیازهای ضروری کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ساخت حوزه‌های علمیه از نیازهای ضروری کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، قربانعلی دری نجف‌آبادی در جمع طلاب حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) شهرستان ساوه افزود: رشد، پیشرفت و توسعه حوزه‌های علمیه از مهم‌ترین اقداماتی است که اثرات و برکات ماندگاری را در سطح جامعه در بر خواهد داشت.

او کمک به توسعه علوم دینی و پیشرفت در مسایل مذهبی را از برکات ساخت حوزه‌های علمیه دانست و ادامه داد: حوزه‌های علمیه کانون انسان‌سازی و هدایت معنوی جامعه است و در تربیت دینی و اخلاقی جوانان نقش تأثیرگذاری دارند.

دری نجف‌آبادی وظیفه ذاتی حوزه‌های علمیه را تربیت کارشناسان دینی و تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی بیان کرد و افزود: حوزه‌های علمیه مراکز نورانی انتشار علم، ایمان و معارف اسلامی محسوب می‌شوند.

وی با بیان این که تربیت طلاب از ضروریات امروز جوامع اسلامی است، ادامه داد: طلاب علوم دینی نگهبانان دین و فقاهت و آرمان‌های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شهدا هستند.

وی تصریح کرد: دفاع از اسلام و اهل بیت (ع) و صیانت از ارزش‌های اسلامی موجب سعادت دنیا و آخرت می‌شود.

دری نجف‌آبادی در پایان تعامل مسوولان برای راه‌اندازی مدارس پیش‌حوزوی را خواستار شد.

به گزارش ایسنا استاندار استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: خدمات حوزه‌های علمیه موجب تربیت علمای دینی و مراجع بزرگوار تقلید شده است.

محمدحسین مقیمی افزود: برکات و ثمرات فعالیت حوزه‌های علمیه در سطح جامعه به دلیل ترویج فرهنگی دینی ملموس است.

وی بیان کرد: حوزه‌های علمیه در تقویت اندیشه دینی نقشی تأثیرگذار دارند که منجر به پرورش افرادی می‌شود که از ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) محافظت می‌کنند.

مقیمی خاطرنشان کرد: پاسخگویی به نیازها و مطالبات روز جامعه رسالت مهمی است که بر دوش طلاب حوزه علمیه است.

در این دیدار که نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار مرکزی را امام جمعه، فرماندار، مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان و جمعی از مسوولان استان مرکزی همراهی می‌کردند مشکلاتی از جمله واگذاری قطعه زمینی برای ساخت حوزه علمیه برادران در شهرستان ساوه مطرح شد که استاندار مرکزی قول مساعدی در این خصوص داد.

انتهای پیام

کد N90987

خواندنی از سراسر وب