تقابل دمکراسی و آشوب در روز انتخابات تایلند

انتخابات

کوالالامپور – ایرنا – معترضان دولت تایلند هشدار دادند که روز دوم فوریه (13 بهمن) همزمان با انتخابات سراسری دولت یینگلوک شیناواترا را سرنگون خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، ˈسوتهپ تائوگسوبانˈ رهبر مخالفان دولت تایلند که کارشناسان احتمال شکست حزب وی را در انتخابات می دهند، تهدید کرد که برغم حضور 400 هزار نیروی امنیتی در پایتخت، دولت فعلی این کشور را به طور کامل از کار ساقط می کند.

رهبر مخالفان دولت تایلند گفت: در روز انتخابات همه مسیرهای پایتخت را مسدود می کنیم و اجازه نخواهیم داد که مردم برای رای دادن به پای صندوق های رای بروند.

به نوشته بانکوک پست، سوتهپ تائوگسوبان همچنین از افراد دارای حق رای خواست به معترضان بیپوندند و گفت آنها از اینکه از حق رای خود چشم پوشی کنند پشیمان نخواهند شد.

معترضان تایلندی طی سه ماه گذشته سه فراخوان برای اعتراضات خیابانی صادر کردند که چندهزار نفر از مردم در خیابان های بانکوک پایتخت حضور یافتند.

یکی از معترضان به رسانه های تایلند گفت که برای محاصره حدود نیمی از حوزه های رای گیری برنامه ریزی شده است و تلاش می شود در 50 منطقه انتخاباتی خلل ایجاد شود.

پلیس تایلند روز گذشته از به کار گیری 250 هزار نیرو به منظور برقراری امنیت در روز انتخابات خبر داد و اعلام کرد حدود هزار و 450 واحد اقدام سریع نیز در ایستگاه های پلیس در آماده باش کامل به سر می برند.

پلیس تایلند تمرکز اصلی خود را در بانکوک پایتخت این کشور و 10 استان جنوبی قرار داده است.

مردم ده ها استان تایلند روز یکشنبه آینده در 93 هزار و 535 حوزه انتخابی حاضر می شوند تا سرنوشت ناآرام این کشور را تعیین کنند.

معترضان روز گذشته با اختلال در کار برخی از مراکز پست در این کشور مانع از ارسال تجهیزات انتخاباتی به سایر استان ها شدند و وعده دادند که این اقدامات را در روز یکشنبه تشدید کنند.

آساق**د.م **1611
کد N90730