رییس اجرایی کنگره دوازدهم مردم سالاری:

به تحقق برنامه و وعده های رییس جمهوری امیدواریم

مطهری نژاد,کنگره مردم سالاری

تهران-ایرنا- رییس ستاد اجرایی کنگره دوازدهم حزب مردم سالاری گفت: اگرچه در حوزه فعالیت احزاب اتفاق قابل ذکری نیفتاده است اما به تحقق برنامه و وعده های رییس جمهوری امیدوار هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، میرزا بابا مطهری نژاد روز پنج شنبه در دوازدهمین کنگره سراسری حزب مردم سالاری افزود: گشایش اساسی در فعالیت حزبی را از رییس جمهوری انتظار داریم.

وی برگزاری کنگره دوازدهم حزب مردم سالاری را در فضایی متفاوت و شرایطی امیدبخش عنوان و خاطرنشان کرد: امروز که دولت تدبیر و امید سکان اداره جامعه را در دست دارد با گشودن فضای تعامل عقلانی با جامعه بین الملل بارقه ای از امید در دل ها ایجاد کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری اظهارداشت رییس جمهوری در برنامه دولت تدبیر و امید، ایجاد زمینه های توسعه و تقویت احزاب سیاسی و مسوولیت پذیر کردن کنش های سیاسی در جامعه در سطح ملت و دولت، تعریف جرم سیاسی و تشکیل دادگاه جرایم سیاسی را در چارچوب قانون اساسی اعلام کرد.

مطهری نژاد، ارتقای منزلت اجتماعی گروه ها، سازمان ها، نهادهای مختلف اجتماعی و سیاسی، فراهم کردن امکان تشکیل اجتماعات، ملاقات ها و راهپیمایی های قانونی و حمایت از امنیت و آزادی آنها، تقویت نقش احزاب در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری های سیاسی از دیگر برنامه های دولت تدبیر و امید است.

وی اظهارامیدواری کرد که برای تحقق این وعده که حداقل مطالبات احزاب و مردم را شامل می شود برنامه اجرایی دولت اعلام و آغاز شود.

وی همچنین گفت: برگزاری کنگره ها و نشست های فصلی و ماهانه، سفر و سخنرانی، میزگرد و مصاحبه و یادداشت، نوشته و کتاب با هدف همراه شدن در نهادینه کردن قدرت برای کاشت، داشت و برداشت تحرک سیاسی که پیام انقلابی بزرگ بود، نماد و نمود یک باور، یک اراده و یک یقین است که برای معادله قدرت پاسخی در خور دارد.

رییس ستاد اجرایی کنگره دوازدهم حزب مردم سالاری تاکید کرد: سیاست ورزی بدون حزب و مشارکت مدنی و بدون نهادهای مدنی، به بیراهه رفتن و از راه فاصله گرفتن است.

مطهری نژاد یادآور شد: احزاب درون نظام امروز یک فرصت برای نهادینه کردن قدرت و مشارکت عمومی در ساختار قدرت هستند.

وی خاطرنشان کرد: ارزش های بنیادین احزاب قانونی کنونی، همان ارزش های بنیادین مورد تایید قانون اساسی و بزرگان نظام و ماموریتی است که به گواهی اساسنامه و مرامنامه برای خود قائل هستند، حفظ و اقتدار نظام است و این فرصتی است که نباید به تهدید تبدیل شود.

وی یادآور شد: با چنین نگرشی حزب مردم سالاری به عنوان حزبی گسترده و فراگیر دارای ارکان مدون و منظم در مراکز استان ها و تعداد زیادی از شهرستان ها است.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری ادامه داد:این حزب تنها حزبی است که با داشتن تریبونی با نام روزنامه مردم سالاری به صورت نوشتاری با تدبیر، تلاش و برنامه در تمام رویدادهای سیاسی جامعه با تمام توان و تعامل با احزاب و گروه های همسو اعلام حضور کرده و اصرار دارد که راه نهادینه شدن فعالیت حزبی را هموار و آستانه تحمل سیاسی را ارتقا دهد.

دوازدهمین کنگره سراسری حزب مردم سالاری امروز با حضور اعضای این حزب و با شعار حقوق شهروندی، اقتصاد عادلانه و دیپلماسی هوشمندانه در تهران برگزار شد.

سیام(3)**1058**9132**1336
کد N90706