نهاوندیان: گزارش مبارزه با ویژه خواری به رییس جمهوری ارایه شد

معاون اول

تهران -ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری گفت: اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری گزارش مبارزه با ویژه خواری را به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ارایه کرده است.

محمد نهاوندیان روز پنجشنبه این مطلب را در حاشیه نخستین همایش جهت گیری های اقتصادی که در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و واحد مرکزی خبر بیان کرد.

وی افزود: جزییات این خبر را از آقای جهانگیری دریافت کنید.

رییس جمهوری هفتم دی ماه در حکمی به اسحاق جهانگیری رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دستور داد تا اقدامات لازم را برای شناسایی و مجازات کسانی که با تبانی و سوء استفاده از امتیازات خاص، زمینه ویژه خواری و درآمدهای غیرموجه فراهم کرده اند در اولویت کار قرار دهد.

در بخشی از متن این حکم آمده است: از آنجا که مبارزه با مفاسد اقتصادی، لازمه پیشرفت و عدالت است و دولت تدبیر و امید، برای خروج اقتصاد کشور از رکود و ایجاد رونق اقتصادی، تأمین امنیت برای فعالیت سالم اقتصادی را در اولویت کار خود قرار داده است، مقتضی است اقدامات لازم برای شناسایی و مجازات کسانی که با تبانی و سوء استفاده از امتیازات خاص، زمینه ویژه خواری و درآمدهای غیرموجه فراهم کرده اند در اولویت کار قرار گیرد.

همچنین رییس جمهوری در این حکم تصریح کرد بویژه ضروری است موارد سوءاستفاده از شرایط تحریم مورد رسیدگی قرار گیرد و برای حراست از حقوق مردم و بیت المال، اقدام فوری صورت پذیرد و گزارش مربوطه ظرف یک ماه به اینجانب ارایه شود.

سیام(3)**9012**1336
کد N90626