خرازی: وضعیت امروز سوریه نتیجه اشتباه راهبردی جهان غرب است

سوریه,خرازی

تهران - ایرنا - رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری وضعیت امروز سوریه را نتیجه اشتباه راهبردی جهان غرب و نیز جاه طلبی برخی کشورهای منطقه عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، سید کمال خرازی روز گذشته در دیدار با هیات ریش سفیدان متشکل ازکوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل و روسای جمهوری سابق فنلاند ومکزیک اظهارکرد: امروز القائده تنها یک گروهک تروریستی نیست ، بلکه با حمایت کشورهای جاه طلب منطقه وبرخی کشور های غربی تبدیل به یک ارتش تروریستی شده که منطقه را به آشوب می کشد.

وی گفت: امروز برخی کشورهایی که در بروز فاجعه سهیم بوده اند، ناامیدانه در حال تغییر مسیر خود هستند اما عربستان هنوز با پمپاژ پول و اسلحه از تروریست های تکفیری در سوریه حمایت می کند که حاصلی جز خونریزی و قتل و عام بیشتر ندارد.

خرازی افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها راه حل سوریه را رجوع به آراء مردم بدون دخالت خارجی می داند، زیرا هیچ کس نباید و نمی تواند به جای مردم سوریه تصمیم بگیرد.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری در این دیدار آمادگی کامل جمهوری اسلامی را برای کمک و مساعدت به فرآیند حل بحران سوریه اعلام کرد.

براساس این گزارش به نقل از روابط عمومی شورای راهبردی روابط خارجی، کوفی عنان نیز در این دیدار ضمن تمجید از نقش و جایگاه منطقه ای ایران وتقبیح جلوگیری ازشرکت ایران در مذاکرات ژنو 2، مشارکت تهران را ضرورتی غیرقابل انکاربرای حل و فصل مسایل سوریه عنوان کرد.

فراهنگ**9187**1590
کد N90585