رقابت هیلاری کلینتون و جوبایدن برای تکیه برجای اوباما

انتخابات 2016

نیویورک، ایرنا - جوبایدن معاون باراک اوباما می گوید منتظر تصمیم گیری از سوی هیلاری کلینتون برای حضور در رقابت های ریاست جمهوری سال 2016 نمی ماند و در صورت تحقق شرایط نسبی در انتخابات آتی نامزد خواهد شد.

به گزارش ایرنا جوبایدن در مصاحبه با شبکه خبری ا.بی.سی با بیان اینکه هنوز زمان زیادی تا اعلام نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی باقی مانده است، گفت :بدون شک می توانم رییس جمهور خوبی برای مردم آمریکا باشم.

وی در خصوص تصمیم احتمالی هیلاری کلینتون برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 گفت : حضور کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری به صورت مستقیم بر تصمیم من تاثیر نخواهد داشت.

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا اواخر سال میلادی گذشته در اظهار نظری در خصوص نامزدی هیلاری کلینتون و جوبایدن گفت : هر دوی آنها توانایی و استحقاق رییس جمهور شدن آمریکا را دارند.

بر اساس برخی نظر سنجی هایی که در ابتدای ماه جاری توسط برخی موسسات نظر سنجی انجام شد، میزان گرایش مردم آمریکا به ویژه طرفداران حزب دمکرات به هیلاری کلینتون به مراتب بیشتر از جوبایدن است.

کریس کریسی فرماندار ایالت نیوجرسی نیز یکی از گزینه های اصلی حزب جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 می باشد هر چند که در ماههای اخیر به او اتهام فساد مالی و استفاده شخصی از منابع تخصیص داده شده برای بازسازی خرابی های ناشی از توفان سندی در این ایالت داده شده است.

اروپام 1908
کد N90563