قوامی در موافقت با کاهش سهم صندوق توسعه ملی:

مناطق محروم منتظر تصمیم تاریخی نمایندگان ملت هستند

مجلس

وظیفه دولت این است که یارانه سود تعطیلات بدهد تا منابع از مناطق برخوردار به مناطق غیر برخوردار برود که به این وسیله الگوی استقرار جمعیت تهیه شود.

نماینده مردم اسفراین گفت:وظیفه دولت این است که یارانه سود تعطیلات بدهد تا منابع از مناطق برخوردار به مناطق غیر برخوردار برود که به این وسیله الگوی استقرار جمعیت تهیه شود.

به گزارش خبرنگارایلنا، هادی قوامی در موافقت با پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مبنی بر اختصاص 9 درصد از درآمدهای صندوق توسعه ملی به پروژه‌های عمرانی مناطق محرومدر لایحه بودجه 93 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیا براساس اصل 48 قانون اساسی نباید هر منطقه‌ای را به فراخور استعدادش رشد دهیم تا به گونه‌ای نباشد که تبعیض به وجود آید و درصد زیادی از مردم در نتیجه این تبعیض ها به کلان شهرها مهاجرت کنند؟

نماینده مردم اسفراین خاطر نشان کرد: از سال85 تا سال 90نزدیک به 800 هزار نفر فقط به جمعیت تهران اضافه شده است در صورتی که اگر ما این 6هزار میلیارد تومان را در مناطق مختلف کشور صرف زیرساخت‌ها کرده بودیم که وظیفه اولیه دولت است، این اتفاق نمی‌افتاد.

وی در ادامه خطاب به احمد توکلی افزود: باید تدبیری بیاندیشیم که کل کشور عزیز شود وظیفه دولت این است که یارانه سود تعطیلات بدهد تا منابع از مناطق برخوردار به مناطق غیر برخوردار برود که به این وسیله الگوی استقرار جمعیت تهیه شود.

قوامی در پایان خطاب به نمایندگان گفت: مناطق محروم منتظر تصمیم تاریخی یکایک نمایندگان ملت هستند و منابع حاصل از این ثروت ملت باید صرف زیرساخت‌ها شود.

کد N90528