رییس امنیت ملی اطلاعات آمریکا : تشدید تحریم های سنا علیه ایران مذاکرات را از مسیر کنونی خارج می کند

آمریکا

نیویورک، ایرنا - رییس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد تشدید تحریم های مجلس سنا علیه ایران می تواند به توافقنامه هسته ای ژنو آسیب برساند و مذاکرات را از مسیر کنونی خارج کند.

به گزارش ایرنا جیمز کلاپر روز چهارشنبه درگزارش خود به نمایندگان مجلس اظهار داشت با تشدید تحریم ها علیه ایران مخالف هستم زیرا این اقدام می تواند توافقنامه ژنو و آینده مذاکرات را به خطر بیندازد.

وی اظهار داشت در این برهه زمانی تصمیم به اعمال هر گونه تحریم جدید تاثیر منفی بر مذاکرات آتی و اجرای توافقنامه هسته ای ژنو خواهد گذاشت.

رییس امنیت ملی آمریکا با دفاع از توافقنامه هسته ای ژنو، اظهار داشت مسیر کنونی مانع از دسترسی ایران به ساخت سلاح هسته ای می شود.

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا سه شنبه گذشته در نطق سالیانه خود در برابر نمایندگان کنگره این کشور مهمترین فراز بحث سیاست خارجی خود را به موضوع دیپلماسی با ایران اختصاص داد و با تاکید بر اهمیت ادامه گفتگو با جمهوری اسلامی ایران گفت که وی طرح تشدید تحریم های کنگره علیه تهران را وتو خواهد کرد.

اوباما در جریان سخنرانی سالیانه ˈوضعیت کشورˈ در جلسه مشترک نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا، مذاکره دولتش با ایران را به مذاکرات دوران جنگ سرد میان آمریکا و شوروی تشبیه کرد و خطاب به مخالفان مذاکره در کنگره گفت : باید به دیپلماسی فرصت پیشرفت دهیم.

وی اظهار داشت اگر جان اف کندی و رونالد ریگان توانستند با شوروی مذاکره کنند ما نیز می توانیم با ایران مذاکره کنیم.

رییس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد به روشنی می گویم اگر این کنگره طرح تحریم هایی را تصویب نماید که مذاکرات را تهدید کند، من آن را وتو خواهم کرد. به خاطر امنیت ملی کشورمان باید به دیپلماسی اجازه پیشرفت بدهیم.

اروپام 1908
کد N90500