رئیس جمهوری آرژانتین پس از بازگشت ازکوبا به بیمارستان منتقل شد

کرشنر,بیمارستان

تهران - ایرنا - کریستینا کرشنر رئیس جمهوری آرژانتین کمی پس از به زمین نشستن هواپیمایش در فرودگاه بوینوس آیرس به دنبال نخستین سفرش به خارج از زمان مشاهده لخته خون دربدن وی سریعا برای انجام معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوینوس آیرس، دفتر کرشنر در بیانیه ای گفت : رئیس جمهوری 60 ساله آرژانتین که تازه پس از حضور در یک اجلاس سران منطقه در کوبا بازگشته ˈ پس از بروز عوارض سیاتیک و همچنین احساس درد از ناحیه تحتانی پشت در بیمارستان تحت آزمایش های پزشکی قرار گرفته است .

پزشکان در تاریخ هشتم اکتبر برای برداشتن یک لخته خون که پس از زمین خوردن کرشنر و ضربه دیدن سر وی پیدا شده بود ، نخستین زن انتخاب شده به عنوان رئیس جمهوری آرژانتین از راه مردم سالاری را تحت عمل جراحی قرار دادند.

وی یک ماه پس از جراحی در حال استراحت بود و در تاریخ هیجدهم نوامبر کار خود را از سر گرفت .

کرشنر که از نظر حرفه ای یک وکیل است به دلیل ناکامی خود در مهار تورم ، اقتصاد حمایتی خود از محصولات داخلی ٰ محدودیت های واردات و ملی کردن شرکتها و کنترل مبادله ارزهای خارجی خشم قشر تجاری آرژانتین را بر انگیخته است .

اما وی به دلیل مبارزه با فقر و برنامه های سخاوتمندانه اجتماعی و بهبود بیمه های بازنشستگی مورد ستایش قشر فقیر قرار دارد هرچند که اقتصاد این کشور دچار رکود شده و جرائم خشونت بار در کشور افزایش یافته است .

مترجمام 1403/536
کد N90457