در جلسه دولت و مجلس مطرح شد؛

لاریجانی: سئوالات نمایندگان از وزرا ناشی از ارتباط کم وزیران با مجلس است/ انتقاد از عدم فعالیت معاونان پارلمانی وزرا

مجلس

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در تشریح جلسه مشترک مجلس و دولت گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه اعلام کرد سئوالات نمایندگان از وزرا ناشی از ارتباط کم وزیران با مجلس است.

حسینعلی هادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در حاشیه جلسه مشترک دولت و مجلس گفت: در ابتدای این جلسه روسای کمیسیونهای انرژی، بهداشت و درمان، امنیت ملی، اقتصاد، برنامه و بودجه، کشاورزی، صنایع، فرهنگی و عمران سخنرانی کردند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس اظهار داشت: پس از آن ظریف وزیرامورخارجه مطالب کلی را در خصوص توافقنامه ژنو مطرح کرد که نظر نمایندگان را جلب نکرد.

وی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در این جلسه گفت: رئیس جمهور مشکلات آب شرب، توسعه میادین مشترک نفت و گاز، مشکلات بهداشت و درمان، رکود اقتصادی، مشکلات بخش تولید را تشریح کرد.

وی گفت: رئیس جمهور اعلام کرد دولت و مجلس در یک کشتی نشسته اند و ما نیازمند حمایت و نظارت دقیق مجلس هستیم و از مجلس می خواهیم که از خطاهای دولت جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: رئیس جمهور تاکید کرد نمایندگان با نظارت اجازه ندهند دولت به خطا برود.

هادی، لاریجانی رئیس مجلس  را سخنران پایانی جلسه مشترک دولت و مجلس خواند و گفت: لاریجانی معتقد بود رئیشه مشکلات به عدم اجرای دقیق قوانین و سوءتدبیر و عدم استفاده از عقل جمعی برمی گردد وگرنه تحریم ها اثر آنچنانی ندارد.

وی اظهار داشت: لاریجانی تاکید کرد ادعای آمریکایی که می گویند تحریم ها بر اقتصاد ایران اثر گذاشته اشتباه است تحریم ها اثرگذار نیست و ظرفیت های بزرگی در کشور برای حل مشکلات وجود دارد.

نماینده مردم شاهین شهر ادامه داد: لاریجانی با ابراز خرسندی از اظهارات رئیس جمهور در خصوص اینکه ما مصمم به اجرای قانون هستیم و از نظارت مجلس استقبال می کنیم اظهار داشت، نگرانی نمایندگان از سر دلسوزی است به جهت اینکه در حوزه های انتخابیه مردم به نمایندگان دسترسی دارند و آنها در جریان مشکلات مردم قرار دارند.

هادی اظهار داشت: رئیس مجلس از وزرا خواست تدابیری بیاندیشند که ارتباطشان با نمایندگان افزایش یابد.

وی یادآور شد: لاریجانی معتقد بودمعاونین پارلمانی وزرا باید در مجلس فعال تر باشند .

هادی با اشاره به اظهارات لاریجانی در خصوص مذاکرات هسته ای تصریح کرد: رئیس مجلس معتقد بود نظام در فرایند تصمیم گیری صحیحی قرار دارد که در راس آن تصمیمات کلان مقام معظم رهبری قرار دارد. دولت نیز باید به موقع به مجلس در خصوص مذاکرات اطلاع رسانی کند و حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی در جلسات مذاکرات هسته ای و در فرایند تصمیم گیری ضروری است.

عضو کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: رئیس مجلس اعلام کرد وجود آرا و سلایق مختلف در مجلس حسن و ظرفیت خوبی است.

نماینده شاهین شهر  اظهار داشت: لاریجانی با اشاره به گلایه های رئیس جمهور و وزرا در خصوص سئوالات نمایندگان اعلام کرد این سئوالات ناشی از ارتباط کم وزرا و نمایندگان است که باید این ارتباطات بیشتر شود تا مسائل حل شود.

وی گفت: لاریجانی خطاب به نمایندگان نیز گفت نمایندگان باید سعی کنند که از ابزارهای نظارتی به نحوی استفاده کنند که مراحلی مثل استیضاح در مراحل پایانی نظارت قرار داشته باشند.

وی گفت: رئیس مجلس معتقد بود سئوال نمایندگان از وزرا  یک مرحله راحت است و از حقوق نمایندگان می باشد.