کانادا در ورود مقامات اوکراینی به خاک خود محدودیت اعمال کرد

اوکراین

تهران-ایرنا- دولت کانادا اعلام کرد درپاسخ به خشونت های اعمال شده علیه معترضان اوکراینی از ورود مقامات ارشد اوکراین به کانادا جلوگیری به عمل می آورد.

به گزارش پایگاه اینترنتی سی بی سی کانادا، این اعلام از سوی دولت کانادا بازتاب انتقادهای کشورهای غربی از نحوه برخورد دولت کی یف به اعتراض های اخیر در این کشور بوده است.

ˈکریس الکساندر ˈ وزیر امور مهاجرت کانادا خاطرنشان کرد: ما فورا ورود مقامات ارشد دولتی اوکراین را به خاک کانادا منع کردیم و این اقدام ما درپاسخ به سرکوب و ساکت کردن معترضان اوکراینی توسط دولت این کشور بوده است.

این مقام ارشد کانادا تصریح کرد که کشورش خود را ملزم می داند تا به واکنش های تاسف آور اخیر دولت اوکراین به اعتراض های مردمی در این کشور پاسخ دهد.

وی افزود: کانادا همچنان در کنار مردم اوکراین است و از اعتراض های مردمی نیز دراین کشور حمایت می کند. کانادا حامی آزادی بیانی و دموکراسی در اوکراین است.

این تصمیم کانادا در مورد اعمال محدودیت در ورود مقامات ارشد اوکراین به خاک کانادا درحالی انجام شده است که نخست وزیر اوکراین و کابینه این کشور روز گذشته استعفا کردند و پارلمان اوکراین نیز روز چهارشنبه جلسه ای فوق العاده برای پایان دادن به بحران سیاسی در این کشور برگزار کرده است.

این درحالی است که ˈجان بیردˈ وزیر امورخارجه کانادا پیشتر درمورد اعمال تحریم های کشورش علیه اوکراین هشدار داده بود. وزیر خارجه کانادا گفت که کشورش با دقت نظاره گر اوضاع در اوکراین است. وی گفت که با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد بحران اوکراین در تماس بوده است.

مترجمام**9234**1547
کد N90183